Izstāde "Apgaismots gars" un diskusija Carnikavā


Carnikavas tautas nams “Ozolaine”, 8. decembris, 18:00
Izstāde "Apgaismots gars" un diskusija Carnikavā

8. decembrī plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" tiks atklāta Jauno mediju kultūras centra "RIXC" izstāde "Apgaismots gars". Šajā pašā vakarā tautas namā noritēs arī saruna par zinātni, kurā zinātnes tēma tiks apskatīta plašāk, tostarp mākslas un uzņēmējdarbības kontekstā.

"Latvijas gars" ir izstāžu un sarunu cikls, kas ieved nemateriālo vērtību – mūzikas, dzejas, prozas, zinātnes, teātra – pasaulē, aicinot uz sarunu katrā no jomām nozīmīgas personības, lai kopīgi rastu atbildes uz šobrīd aktuāliem jautājumiem un arī tuvinātos izpratnei par to, kas ir latviskā identitāte.

Noslēdzošajā sarunā par zinātni ir aicināti piedalīties kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, Jauno mediju kultūras centra "RIXC" vadītāja Rasa Šmite un uzņēmējs, SIA "RUBRIG" valdes priekšsēdētājs Dainis Bonda, apskatot zinātnes lomu šodien un nākotnē, tās iespējas radošajās un uzņēmējdarbības sfērās. Sarunu vadīs žurnāliste, raidījuma "Zināmais nezināmajā" vadītāja Sandra Kropa.

Izstādē "Apgaismots gars" apskatei tiks piedāvāti divi "RIXC" veidotie darbi. "RT-32. Akustiskās telpas laboratorija" stāsta par Irbenes radioteleskopa vēsturi un mākslinieku eksperimentiem ar radioastronomiju. Savukārt mākslinieku Rasas un Raita Šmitu īstenotais projekts "Runā ar mani" – mākslas pētījums par cilvēku un augu komunikāciju – īpaši tiecas izzināt attiecības starp dabu un cilvēkiem, bioloģiju un tehnoloģijām, bioloģiskajiem un sociālajiem procesiem. Interaktīvās izstādes centrā ir cilvēku komunikācija ar augošām pupām, un mākslinieki uzdod jautājumu: "Vai augi aug labāk, garāki un skaistāki, ja cilvēki ar tiem runā?"

Ar zinātnes tēmu būs noslēdzies cikls "Latvijas gars" Carnikavā, savukārt Latvijas valsts simtgades gads tiks veltīts "Latvijas sapņiem", kopīgi meklējot pirmvielu, no kuras veidot nākamās brīvās Latvijas simtgades. Ciklu tiks atklāts 20. janvārī ar Agneses Bules izstādi "Latviešu sapņi".

 

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Olaines novadā – tikai vienu vidusskolu? aprinkis.lv/sabiedriba/izg… pic.twitter.com/B89WiT29C8
aprinkislv
Māris Zanders. Dažas pārdomas, pirms sākas iepirkšanās drudzis aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Knxe2p0z8l

Twitter Citi raksta

JurmalaLV
Gada sportisti Jūrmalā – Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs jurmala.lv/lv/sabiedriba/… pic.twitter.com/XSRALcgQMO
Ikskilelv
Aicinām pieteikt saldumu paciņu saņemšanai Ikšķiles novadā deklarētos bērnus, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītība… twitter.com/i/web/status/9…
Sigulda_Thrills
Ar saukli Ziemasspēki nāk" Siguldā norisināsies Ziemassvētku pasākumi un koncerti- m.facebook.com/story.php?stor… pic.twitter.com/F9ACZNGLGi

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017