Treneris: Toksīni neizdalās ar veselīgo kokteiļu jeb smūtiju palīdzību

(Komentēt)
Treneris: Toksīni neizdalās ar veselīgo kokteiļu jeb smūtiju palīdzību Foto: pixabay.com

Ziemassvētki un Jaungada svinības ir pagājušas, tas nozīmē, ka daudzi sāks realizēt savas apņemšanās un solījumus – sākt veselīgu dzīvesveidu janvārī. Brīvdienās lielākā daļa tradicionāli vispirms grēkoja ar pārēšanos un tagad – ar stingrām diētām un detoksu.

Dažādas "attīrīšanās no toksīniem" pašlaik ir ļoti populāras – pseidoeksperti sociālajos tīklos piedāvā praktizēt "detoksa dienas", dzert "detoksa kokteiļus" un pat veikt "detoksa vingrojumus". Tomēr, kā likums, šāda detoksikācija ir tikai naudas izšķiešana un izraisa veselības problēmas.

Pirmkārt, vajadzētu zināt, ka "šlakvielas", no kurām ir paredzēts atbrīvoties, ir absolūti pseidozinātnisks jēdziens un toksīni ir bioloģiskas izcelsmes indes, ko nevar izvadīt no ķermeņa, veicot nedēļas veselīgo kokteiļu jeb smūtiju diētu. Ja arī jūsu organismā notiek intoksikācija, tas ir jārisina ar medicīniskiem līdzekļiem. Taču, esiet droši, ja arī ķermenī būs parādījušies toksīni, to nevarēsiet nepamanīt – jūsu pašsajūta pasliktināsies. Cilvēka ķermenis pats kopumā lieliski tiek galā ar attīrīšanos no kaitīgām vielām.

Tomēr tas nenozīmē, ka nepareizs uzturs nevar radīt nepatīkamas sekas. Ilgstošas nepareiza uztura lietošanas dēļ var rasties nopietnas veselības problēmas. Piemēram, pārslogojot ķermeņi ar taukainu pārtiku un papildus tam pārēdoties, cilvēkam var tikt diagnosticēta "aknu aptaukošanās". Dažiem cilvēkiem aktīvs saldumu patēriņš var izraisīt akni un pūtītes. Taču šīs problēmas nevar atrisināt ar nedēļas diētu, pēc kuras jūs varat atgriezties pie vecajiem ieradumiem. Lai padarītu savu ķermeņi patiešām veselīgu, ir nepieciešams mainīt visu uztura sistēmu un uzturēt to pareizu regulāri. "Detoksa dienas" nenesīs jūsu ķermenim neko, izņemot nevajadzīgu stresu. Turklāt, ja detokss tiek uzskatīta kā izteikta mazkaloriju diēta, pēc tās jūs riskējat ātri atgūt lieko svaru.

Protams, meitenes vēlas būt skaistas un viegli pakļaujas pašiem vilinošākajiem piedāvājumiem, lai iegūtu savu ideālo figūru bez liekām pūlēm tikai nedēļas laikā. Īpaši, ņemot vērā to, ka šādi priekšlikumi bieži nāk no brīnišķīgām sportiskām dīvām Instagramā, kurām katra diena – kā svētki.

Kā noteikt, ka jums mēģina pārdot bezjēdzīgu detoksikācijas programmu (šāda veida uzturs ir arī ļoti bīstams cilvēkiem ar gastrītu un īpaši ar čūlu):
▪ kaloriju patēriņš krietni zemā līmenī (mazāks par 1000 kcal);
▪ olbaltumvielu produkti principā tiek izslēgti no uztura vai tiek samazināti līdz minimumam;
▪ tiek piedāvāts attiekties no piena produktiem pilnībā;
▪ pastāvīgi tiek izmantots mīts par dalīto uzturu, kas realitātē nepaātrina vielmaiņu.

Ja vēlaties veselīgu un skaistu ķermeni, tad pareizi un veselīgi jāēd regulāri, nevis kampaņveidā. Kategoriski aizliegts pievērsties badošanās kūrēm bez ārsta uzraudzības. Nevajag cerēt uz burvju kokteili no selerijām ar spinātiem, kas šķietami palīdzēs jums kļūt veselīgākiem. Vēl jo vairāk – nevajag pakļaut organismu stresam badošanās un "atslodzes dienu" dēļ.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018