Reišulis kļūst par pasaules junioru vicečempionu 125cc klasē

• Autors:  LETA

Latvijas motosportists Jānis Mārtiņš Reišulis svētdien Rumānijā pasaules junioru čempionātā motokrosā izcīnīja sudraba medaļu 125 kubikcentimetru (125cc) klasē, bet Patriks Cīrulis kļuva par čempionu 65cc klasē.

Komandu vērtējumā Latvija izcīnīja piekto vietu 38 valstu konkurencē, pirmo vietu nodrošinot Itālijai.

Pirmajā braucienā pēc neveiksmes startā Reišulis aizcīnījās līdz sestajai vietai, bet otrajā pēc pirmā apļa kļuva par līderi un svinēja uzvaru. Reišulis sacensības noslēdza ar 39 punktiem, piekāpdamies tikai francūzim Matisam Valēnam, kurš pirmajā braucienā uzvarēja un otrajā piekāpās latvietim.

Markuss Ozoliņš ar trīs punktiem bija 24., bet Markusam Kokinam viens punkts deva 26.pozīciju 40 braucēju konkurencē.

65cc klasē Cīrulis uzvarēja abos braucienos un ar 50 punktiem kļuva par čempionu. Rainers Grasis pirmajā braucienā bija otrais, bet otrajā samierinājās ar 30.pozīciju, ar 22 punktiem ieņemot astoto pozīciju. Mārtiņš Cīrulis pirmajā braucienā bija otrais, bet otrajā nefinišēja - viņam 16 punkti un 14.vieta 40 motosportistu konkurencē.

85cc klasē Jēkabs Hudolejs abos braucienos palika bez ieskaites punktiem.

Pārējiem Latvijas motokrosistiem neizdevās kvalificēties pamatsacensībām.

Pagājušā gada pasaules junioru čempionātā, kas notika Somijā, Latvijas izlase komandu vērtējumā izcīnīja septīto vietu. Triumfēja ASV motobraucēji.

Latvijai līdz šim bijuši trīs pasaules junioru čempioni - Ivo Šteinbergs, Matīss Karro un Pauls Jonass.