Aptauja Stopiņos. Vai jums ir skaidra pašreizējā veselības sistēma?

(Komentēt)
Aptauja Stopiņos. Vai jums ir skaidra pašreizējā veselības sistēma? Foto: Liene Ozola un arhīvs
12. jūlijs, 10:59

Veselības ministrijas izstrādātie Ministru kabineta noteikumi "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība", kuriem no 1. septembra jāaizstāj pašreizējais regulējums, no tā diezgan radikāli atšķirsies, paziņojuši ministrijas pārstāvji.

Valsts apmaksāto pakalpojumu apjoms atšķiras tiem cilvēkiem, kuri ir legāli darba ņēmēji vai veikuši brīvprātīgas apdrošināšanas iemaksas, tomēr jaunajos noteikumos veiktas vairākas būtiskas izmaiņas attiecībā uz noteiktu veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanu un finansēšanu.

Eva, biroja vadītāja
Vienīgais, ko zinām, – ka bērniem pienākas bezmaksas ārstēšana līdz 18 gadu vecumam. Bet priekšstats ir tāds, ka slimot ir dārgi, un, pat ja ārsta apmeklējums nebūs dārgs, tiklīdz tiek izrakstīta recepte, tas tūlīt nozīmē iztērēt lielu naudas summu.
Marika, medicīnas darbiniece
Ir skaidrs, piemēram, par mājas aprūpi. Ja vecam cilvēkam, kurš ir uz gultas, nepieciešama palīdzība, tad zinām, ka pienākas ne tikai medicīnas māsas apmeklējums, kura var veikt injekcijas, bet arī aprūpētājas pakalpojumi, kura var nodrošināt sociālo aprūpi.
Ilga, skolotāja
Man nekas nav skaidrs. Pie ārstiem eju reti, kad ir galēja nepieciešamība, un arī tad visbiežāk ir nācies saskarties ar to, ka viss ir par maksu.
Jānis, tirdzniecības pārstāvis
Nē, nezinu. Pie ārstiem sanāk reti iet. Ja ir kaut kas nopietns, tad valsts pakalpojumu nevar sagaidīt un ir nācies maksāt, jo tā var ātrāk saņemt ārstēšanu.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG
aprinkislv
Lai arī kā Dziesmu svētku nedēļā šķita, ka esam vienoti un uz viena viļņa, nu atkal sāk izskatīties, ka diemžēl kat… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
No 23. līdz 25.jūlijam remontdarbu laikā apgrūtināta satiksmes Muižas ielā goo.gl/hNuye6
Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018