Menu
 

ASV brīdina Krieviju par sekām gadījumā, ja Navaļnijs nomirtu

  • Autors:  LETA/AFP/DPA

ASV prezidenta Džo Baidena nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans svētdien brīdinājis Krieviju par sekām gadījumā, ja Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs nomirtu.

Navaļnijs pašreiz atrodas cietumā Vladimiras apgabalā, kur turpina badastreiku. Viņa ārsti sestdien paziņoja, ka Navaļnija veselības stāvoklis ir strauji pasliktinājies un viņam kuru katru brīdi var apstāties sirdsdarbība.

Salivans paziņoja, ka pašreiz tiek aplūkoti dažādi iespējamie atbildes pasākumi, kurus viņš tagad neatklās.

"Bet mēs esam darījuši zināmu, ka būs sekas, ja Navaļnija kungs nomirs," sacīja Salivans.

Krievijas vēstnieks Londonā Andrejs Kelins raidorganizācijai BBC sacīja, ka Navaļnijam netiks atļauts nomirt cietumā.

"Protams, viņam netiks atļauts nomirt cietumā, bet man jāsaka, ka Navaļnija kungs, viņš izturas kā huligāns," sacīja vēstnieks, piebilstot, ka Navaņija mērķis ir piesaistīt uzmanību.

44 gadus vecais Navaļnijs tika aizturēts 17.janvārī Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

31.martā viņš cietumā pieteica badastreiku, pieprasot pienācīgu medicīnisko aprūpi un iespēju konsultēties ar neatkarīgiem mediķiem, kuriem viņš uzticas.

Šodien arī Vācija un Francija pauda bažas par Navaļnija likteni.

Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns šodien paziņoja, ka Francija ir ļoti nobažījusies par Navaļnija veselības stāvokli.

Ministrs sacīja, ka Krievija ir atbildīga par Navaļnija veselību, un lika noprast, ka Eiropas Savienība (ES) varētu piemērot Krievijai jaunas sankcijas.

Vācija aicināja Krieviju nekavējoties nodrošināt Navaļnijam adekvātu medicīnisko palīdzību un piekļuvi ārstiem, kam viņš uzticas.

Navaļnija situācija pirmdien tiks apspriesta arī ES dalībvalstu ārlietu ministru virtuālajā sanāksmē, paziņoja Vācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.