Mārupes BMX kluba braucējs izcīnījis pasaules čempiona titulu

B9 grupas uzvarētājs Gustavs Ģigulis – pirmais no labās. Foto – Uldis Balbeks B9 grupas uzvarētājs Gustavs Ģigulis – pirmais no labās. Foto – Uldis Balbeks

Trešdien Francijas pilsētā Nantes notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā sacensības aizvadīja jaunāko grupu (B9 – G13) sportisti. Latvijas braucējiem izdevās izcīnīt trīs godalgas, uzvaras laurus plūca Gustavs Ģigulis no Mārupes BMX kluba.

Uzreiz trīs latvieši finālā iekļuva B9 grupā. Latvijas Riteņbraukšanas federācija informēja, ka lielajā finālā pēc lieliska starta vadību izkaroja mārupietis Gustavs Ģigulis, kurš pozīcijas konkurentiem neatdeva līdz finišam, svinot skaistu un pelnītu uzvaru. Raimo Soldāns (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”) izcīnīja piekto vietu, bet madonietim Oskaram Turkinam septītā pozīcija.

G11 meiteņu grupas finālā otro vietu izcīnīja “Tālava/ VSS” komandas pārstāve Anna Pedraudze, bet viņas komandas biedram Jēkabam Ozolam pēc spraigas cīņas trešā vieta B8 grupas finālā.

Dienu iepriekš Latvijas BMX braucēji ieguva divas pasaules čempionāta medaļas krūzeru klasē –

panākumi Latvijas. M40-44 grupā otro vietu izcīnīja Ģirts Jonkus, bet viņa kluba biedrs no “Mītavas kumeļi” Alvis Lānso ieguva trešo vietu M45-49 grupā.

Ceturtdien sacensības aizvadīs vecāko jaunatnes grupu un amatieru jaunāko grupu sportisti, bet elites, U23 un junioru braucēji, starp kuriem arī seši latvieši, savus startus uzsāks sestdien.