Menu
 

Sākotnējie rezultāti: Ukrainas parlamenta vēlēšanās uzvar Zelenska partija (papildināta)

  • Autors:  LETA/Reuters/Ukrainska Pravda

Svētdien notikušajās Ukrainas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi prezidenta Volodimira Zelenska partija, liecina sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti.

Saskaņā ar rezultātiem, kas iegūti pēc 35,51% biļetenu saskaitīšanas, par Zelenska dibināto partiju "Tautas kalps" pēc partiju sarakstiem balsojuši 42,19% ukraiņu.

Otrajā vietā izvirzījusies prokrieviskā Opozīcijas platforma, par kuru balsojuši 12,75% vēlētāju. Seko bijušā prezidenta Petro Porošenko partija "Eiropas solidaritāte", kas ieguvusi 8,71% balsu.

Iekļūšanai parlamentā noteikto piecu procentu barjeru pārvarējusi arī bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko vadītā partija "Batkivščina" ("Tēvzeme") un rokzvaigznes Svjatoslava Vakarčuka jandibinātā partija "Balss", par kurām balsojuši attiecīgi 8,15 un 6,39% vēlētāju.

Šie rezultāti visumā atspoguļo pirmsvēlēšanu aptauju prognozes.

Ukrainā ir jaukta vēlēšanu sistēma, un pēc partiju sarakstiem tiek ievēlēta tikai puse no 450 parlamenta deputātiem, kamēr otra puse tiek ievēlēta vienmandāta apgabalos.

Arī vienmandāta apgabalos vadībā ir "Tautas kalps".

Saskaņā ar pašreizējiem balsu skaitīšanas rezultātiem Zelenska partijai pienākas vismaz 229 mandāti, un tādējādi tā varētu būt nodrošinājusi sev absolūto vairākumu.

Opozīcijas platforma ieguvusi 41 vietu, "Eiropas solidaritāte" - 27, "Tēvzemei" - 26, bet "Balsij" - 20.

Vēl 11 vietas vienmandāta apgabalos izcīnījušas partijas, kas pēc sarakstiem nav pārvarējušas piecu procentu barjeru, bet 58 vietas ieguvuši neatkarīgie kandidāti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.