Menu
 

Ārste: Navaļnijs varētu būt saindēts ar nezināmu ķīmisku vielu

  • Autors:  LETA/AFP/Doždj

Cietumā ieslodzītais Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, kurš svētdien tika nogādāts slimnīcā, varētu būt saindēts ar nezināmu ķīmisku vielu, pirmdien paziņoja viņa ārstējošā ārste Anastasija Vasiļjeva un advokāte Olga Mihailova.

"Alekseja Navaļnija "slimības" iemesls varētu būt kāda toksiska viela," savā "Facebook" lapā raksta Vasiļjeva, piebilstot, ka Maskavas 64.slimnīcas amatpersonas uzvedas dīvaini.

Viņa vēlāk paziņoja, ka Navaļnijs, neskatoties uz viņa stāvokli, pirmdien izrakstīts no slimnīcas un policija viņu nogādājusi atpakaļ cietumā.

Navaļnijs tika hospitalizēts svētdien no rīta ar diagnozi "asa alerģiska reakcija" - liels sejas pietūkums un ādas apsārtums. Kā norādījusi Navaļnija vadītā Fonda cīņai pret korupciju preses sekretāre Kira Jarmiša, iepriekš nekad dzīvē Navaļnijam nav bijis alerģiskas reakcijas.

Vasiļjeva apsūdzēja slimnīcas ārstus, ka tie nevēlas noskaidrot, kas izraisījis Navaļnija saslimšanu.

Viņi saka, ka "viņam vienkārši ir nātrene. Bet kāpēc jūs melojat?" raksta Vasiļjeva. "Viņi ir izlēmuši nenoskaidrot vispārējas tūskas un niezes iemeslu."

Tikmēr slimnīcas pārstāvis pirmdien paziņoja, ka Navaļnijs atrodas "apmierinošā stāvoklī".

Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs tviterī svētdien pavēstīja, ka vēl pagājušajā mēnesī izcietis 28 dienu administratīvo arestu tajā pašā kamerā, no kuras Navaļnijs aizvests uz slimnīcu, un arī viņam bijuši līdzīgi simptomi.

"Tūlīt pēc atbrīvošanas viss pietūku un pārklājos ar sarkaniem plankumiem. (..) Domāja, ka man ir alerģija. Pēc visa spriežot, Aleksejam ir tieši tādi paši simptomi, un tā ir kaut kāda dīvaina alerģija," rakstīja Volkovs.

Viņš arī norādījis, ka kamerā bijuši antisanitāri apstākļi.

Jau ziņots, ka Navaļnijam trešdien tika piespriests 30 dienu administratīvais arests par aicinājumu uz nesankcionētu protesta akciju, ja netiks reģistrēti neatkarīgie kandidāti Maskavas pilsētas domes vēlēšanām.

Administratīvais arests Navaļnijam iepriekš piespriests ne reizi vien.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.