Menu
 

Maskavā mītiņā par brīvām vēlēšanām piedalījušies gandrīz 50 000 cilvēku; Krievijas pilsētās aizturēti 245 cilvēki

  • Autors:  LETA/Eho Moskvi/AFP

Maskavas Saharova prospektā sestdien notika varas iestāžu sankcionēts mītiņš "Atgūsim sev vēlēšanu tiesības!", kurā saskaņā ar nevalstiskās organizācijas "Baltais skaitītājs" informāciju piedalījušies 49 900 cilvēki, kamēr Krievijas galvaspilsētas Iekšlietu pārvaldes paziņojumā minēts daudz mazāks dalībnieku skaits - 20 000.

Lēsts, ka tik plaša protesta akcija Maskavā iepriekšējo reizi notikusi tikai 2011.gada nogalē, kad cilvēki Bolotnajas laukumā protestēja pret parlamenta vēlēšanu rezultātu viltošanu.

Kā lēš nevalstiskā organizācija "OVD-Info", kas apkopo statistiku par protesta akciju laikā aizturētajiem, šai dienā Krievijā aizturēti kopumā 245 cilvēki - 146 Maskavā, 86 Sanktpēterburgā, kur notika varasiestāžu sankcionēti piketi, vēl 11 Rostovā pie Donas un divi Brjanskā.

Sestdienas mītiņa dalībnieki Maskavā pieprasīja ļaut septembrī gaidāmajās galvaspilsētas domes vēlēšanās piedalīties neatkarīgajiem kandidātiem un atbrīvot cilvēkus, pret kuriem sākta izmeklēšana par "masveida nekārtībām".

Protesta akcijā piedalījās gan opozīcijas politiķi, gan pazīstami žurnālisti, videoblogeri un jauniešu vidū populāri mūziķi. Kā, atklājot mītiņu, uzsvēra žurnālists Leonīds Parfjonovs, cilvēki Krievijā ir noguruši no nemitīgiem meliem. Runātāju vidū bija arī rakstniece Ludmila Uļicka, vēlēšanām nepielaistais partijas "Jabloko" politiķis Sergejs Mitrohins un agrāk aizturēto aktīvistu tuvinieki.

Kopumā mītiņš noritēja mierīgi, bet tā noslēgumā atkal sākās aizturēšanas, kad no skatuves opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vadītā Korupcijas apkarošanas fonda direktora Ivana Ždanova štāba pārstāvis izteica aicinājumu "doties pastaigā prezidenta administrācijas ēkas virzienā", kam daļa mītiņa dalībnieku tiešām sekoja.

Kā ziņots, neilgi pirms mītiņa sākuma policija ielauzās pazīstamās Navaļnija sabiedrotās Ļubovas Soboļas štābā, sarīkoja kratīšanu un aizturēja pašu Soboļu, paziņojot, ka no mītiņa rīkotājiem esot saņemta informācija, ka viņa un citi aktīvisti "gatavojas šā sankcionētā pasākuma laikā rīkot provokācijas". Īslaicīgi tika aizturēti arī žurnālisti, kas tobrīd atradās ēkā, bet pats štābs joprojām tiek bloķēts.

Deviņi cilvēki aizturēti "YouTube" kanāla "Navaļnij Live" studijā un nogādāti Krievijas Izmeklēšanas komitejā, kur nopratināti kā liecinieki krimināllietā par "masveida nekārtībām" Maskavā 27.jūlijā.

Divās iepriekšējās nesankcionētajās protesta akcijās Krievijas galvaspilsētā varasiestādes aizturēja aptuveni 2400 cilvēkus.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.