Menu
 

Vācijas prezidents Otrā pasaules kara sākuma 80. gadadienā lūdz piedošanu Polijai

  • Autors:  LETA--AFP

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers svētdien Otrā pasaules kara sākuma 80. gadadienā lūdza piedošanu Polijai. Šteinmeiers piedalījās ceremonijā Polijas vidienes pilsētā Veluņā, kas kara sākumā pirmā tika pakļauta nacistu gaisa spēku bombardēšanai.

"Es noliecos uzbrukuma Veluņai upuru priekšā. Es noliecos vācu tirānijas poļu upuru priekšā. Un es lūdzu jūsu piedošanu," sacīja Šteinmeiers gan vācu, gan poļu valodā. "Tie bija vācieši, kas Polijā pastrādāja noziegumus pret cilvēci," teica Vācijas prezidents.

"Ļaujiet man kā Vācijas federālajam prezidentam jums apliecināt, ka mēs to nekad neaizmirsīsim," uzsvēra Šteinmeiers. "Mēs gribam to atcerēties un mēs to atcerēsimies. Un mēs uzņemsimies atbildību, kāda mums pienākas atbilstoši vēsturei," piebilda Vācijas prezidents.

Savukārt Polijas prezidents Andžejs Duda ceremonijā nodēvēja nacistiskās Vācijas iebrukumu Polijā par barbarismu un kara noziegumu. "Esmu pārliecināts, ka ši ceremonija ieies Polijas un Vācijas draudzības vēsturē," uzsvēra Duda un pateicās Šteinmeieram, ka viņš ieradies uz ceremoniju.

Varšavas Pilsudska laukumā svētdien notiks Otrā pasaules kara sakuma astoņdesmitās gadadienas piemiņas ceremonija, kurā teiks runas Duda, Šteinmeiers un ASV viceprezidents Maiks Penss.

Par  Otrā  pasaules kara sākuma datumu tiek uzskatīts 1939. gada 1. septembris, kad nacistiskās Vācijas karaspēks iebruka Polijā. Pēc šī uzbrukuma Vācijai pieteica karu Lielbritānija un Francija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.