Menu
 

Indijā sieviete laidusi pasaulē dvīnes 73 gadu vecumā

  • Autors:  LETA/DPA

Indijas iedzīvotāja, kas pēc pašas teiktā ir 73 gadus veca, laidusi pasaulē dvīnes, piektdien pavēstīja ārsti. Ja viņas apgalvotais par vecumu atbilst patiesībai, viņa ir kļuvusi par pasaulē vecāko jauno māmiņu.

Erramati Mangajamma gaidībās nonākusi ārpusķermeņa apaugļošanas procedūras rezultātā, un dvīnes pasaulē nākušas ar ķeizargrieziena operācijas palīdzību Āndhra Pradēšas štata Gunturā ceturtdien.

Mangajamma laulībā ar Sitharamu Radžarao, kurš šobrīd ir 80 gadus vecs, nodzīvojusi 57 gadus, tomēr pārim līdz šim pie bērniem tikt nebija izdevies, sacīja Umašankars Sanakajala, kurš vadīja desmit ārstu komandu.

"Tas ir medicīnisks brīnums - modernās medicīnas sasniegums. Jānorāda, ka ārpusķermeņa apaugļošana nav atkarīga vienīgi no zinātnes, svarīga ir arī Dieva žēlastība," sacīja ārsts, piebilstot, ka māte un mazules jūtas labi. "Mēs pārbaudījām viņas skolas sertifikātu, kas ir autentisks, un tajā kā viņas dzimšanas datums minēts 1946.gada 1.jūlijs."

Līdz šim par sievieti, kas bērnu laidusi pasaulē vislielākajā vecumā, tika uzskatīta kāda spāniete. Viņai bērniņš piedzimis 2006.gadā, kad viņa bija 66 gadus veca, liecina Ginesa rekordu grāmatas dati.

"Esmu ļoti laimīga. Dievs ir atbildējis mūsu lūgšanas," pēc dzemdībām žurnālistiem sacīja Mangajamma, vēsta ziņu aģentūra IANS.

Mangajamma sākusi domāt par ārpusķermeņa apaugļošanas procedūru pēc tam, kad kāda viņas kaimiņiene laidusi pasaulē bērnu 55 gadu vecumā, vēsta vietējie mediji.

Ārsts Sanakajala skaidroja, ka mediķi nolēmuši par labu procesa sākšanai pēc tam, kad veiktas vairākas pārbaudes un konstatēts, ka sieviete ir piemērota grūtniecībai.

Viņa palikusi stāvoklī pirmajā ārpusķermeņa apaugļošanas procedūru ciklā, un ārsti tad rūpīgi uzraudzījuši viņas veselības parametrus, uzturu un sirdsdarbību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.