Menu
 

Kijevā tūkstošiem cilvēku protestē pret plānu noteikt īpašu statusu Donbasam

  • Autors:  LETA/UNIAN/UKRINFORM

Kijevas centrā svētdien apmēram 10 000 cilvēku piedalījās protesta akcijā,  aicinot valdību neīstenot tā dēvēto Šteinmeiera formulu, kas paredz noteikt Donbasam īpašu statusu un sarīkot tur vēlēšanas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārraudzībā.

Akciju rīkoja "Pretošanās kustība kapitulācijai", un tās galvenais pasākums bija mītiņš Neatkarības laukumā.

Sākot mītiņu, klātesošie ar klusuma brīdi godināja visus kritušos cīņā pret Krievijas agresiju.

Dalībniekiem bija Ukrainas, Otrā pasaules kara laika Ukrainas Sacelšanās armijas, kā arī Krimas tatāru karogi. Politisko partiju simbolika nebija redzama. 

Mītiņa noslēgumā tika pieņemts aicinājums prezidentam Volodimiram Zelenskim, parlamentam un valdībai, kurā pieprasīts nepieļaut Ukrainas kapitulāciju Krievijas agresijas priekšā un nepieņemt nekādus lēmumus, kas kaitētu Ukrainas interesēm.

Pēc policijas vērtējuma, mītiņā piedalījās apmēram 10 000 cilvēku.

Mītiņa noslēgumā tā dalībnieki nodziedāja Ukrainas himnu un devās gājienā uz prezidenta biroju un parlamentu.

Līdzīgas protesta akcijas svētdien notika vēl vairāk nekā 20 Ukrainas pilsētās.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis šonedēļ paziņoja, ka Kijeva saskaņojusi tā dēvēto Šteinmeiera formulu, kas paredz EDSO pārraudzībā sarīkot vēlēšanas Ukrainas pašlaik nekontrolētajās  Doņeckas un Luhanskas apgabalu teritorijās un piešķirt tām īpašu statusu. Zelenskis arī uzsvēra, ka vēlēšanas "nenotiks zem ložmetēju stobriem", tās tiks rīkotas atbilstoši Ukrainas konstitūcijai un likumiem un tad, kad no šīm teritorijām būs izvests viss Krievijas karaspēks.

 "Šteinmeiera formulu" Minskas vienošanos īstenošanai  2015.gadā ierosināja toreizējais Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, kurš tagad ir Vācijas prezidents.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.