Menu
 

Pēc plaisu konstatēšanas "Boeing" pasaulē apturējis lidojumus ar 50 "737NG" lidmašīnām

  • Autors:  LETA/AFP

ASV aviobūves uzņēmums "Boeing" ceturtdien paziņoja, ka pasaulē apturēti lidojumi ar līdz pat 50 "737NG" lidmašīnām, jo tajās konstatētas plaisas.

Dienvidkorejas varasiestādes pavēstījušas, ka oktobra sākumā lidojumi apturēti ar deviņām lidmašīnām, tostarp ar pieciem lidaparātiem, ko izmanto aviokompānija "Korean Air".

Savukārt vēlāk Austrālijas lidsabiedrība "Qantas Airways" paziņoja, ka lidojumus pārtrauc ar vienu lidmašīnu, bet vēl 32 lidaparātiem steidzami tiks veiktas pārbaudes.

"Boeing" iepriekš ziņoja par problēmām ar "737NG" lidmašīnu detaļu, kas palīdz spārnu nostiprināt pie fizelāžas.

Tas lika ASV Federālajai aviācijas pārvaldei (FAA) šī mēneša sākumā izdot tūlītēju rīkojumu veikt pārbaudes lidmašīnām ar lielu noslogojumu.

Pēc "Qantas Airways" publiskota paziņojuma "Boeing" norādīja, ka plaisas konstatētas un lidojumi apturēti ar mazāk nekā 5% no 1000 pārbaudīto lidmašīnu. Uzņēmuma preses pārstāvis neminēja konkrētu skaitli, taču 5% atbilst 50 lidaparātiem no 1000 pārbaudīto lidmašīnu.

NG modeļa lidmašīnas aizvietojuši "Boeing 737 MAX" lidaparāti, kuru izmantošana marta vidū tika pārtraukta visā pasaulē pēc divām šo lidmašīnu katastrofām, kurās gājuši bojā 346 cilvēki.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.