Menu
 

Mirušo skaits koronavīrusa "Covid-19 "uzliesmojumā Ķīnā pārsniedz 1500

  • Autors:  LETA/AFP

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojumā ir pārsniedzis 1500, sestdien paziņoja nacionālā veselības komisija.

Hubei provincē, kur decembrī sākās šī vīrusa uzliesmojums, pēdējās diennakts laikā reģistrēti 139 jauni nāves gadījumi un 2420 jauni inficēšanās gadījumi, bet visā Ķīnā (neskaitot īpašos administratīvos rajonus Honkongu un Makao) - 143 jauni nāves gadījumi un 2641 jauns inficēšanās gadījums.

Visā Ķīnā tagad ir reģistrēti 1523 mirušie "Covid-19" uzliesmojumā, kā arī apstiprināti 66 492 koronavīrusa infekcijas gadījumi.

Amatpersonas Hubei provincē šonedēļ paziņoja, ka paplašina "Covid-19" gadījumu definīciju, uzskaitot arī cilvēkus, kuriem ''klīniski diagnosticēts" šis vīruss, nevis tikai tos, kuriem šis vīruss ir apstiprināts laboratorijas testos.

Piektdien tika ziņots, ka Ķīnā ar jauno koronavīrusu inficējušies 1716 mediķi, un seši no viņiem miruši ar tā izraisīto slimību. 1506 no viņiem inficējās Hubei provincē.

Jaunā vīrusa uzliesmojums sākās decembrī savvaļas dzīvnieku tirgū Hubei provinces administratīvajā centrā Uhaņas pilsētā.

Tā dēļ Ķīnā ir praktiski noteikta karantīna 56 miljoniem cilvēku Hubei provincē.

Līdz sestdienai Honkongā tika reģistrēti 56 infekcijas gadījumi un viens nāves gadījums, bet Makao - 10 infekcijas gadījumi.

Japānā ir reģistrēti 259 infekcijas gadījumi, tai skaitā 218 uz viena kruīzu kuģa, un viens nāves gadījums.

Singapūrā reģistrēti 67 infekcijas gadījumi, Taizemē - 33, Dienvidkorejā - 28, Malaizijā - 19, Taivānā - 18, Vjetnamā un Vācijā - pa 16, ASV - 15 infekcijas gadījumi, neskaitot viena ASV pilsoņa nāves gadījumu Ķīnā, Austrālijā - 14 infekcijas gadījumi, Francijā - 11, Lielbritānijā - deviņi, Apvienotajos Arābu Emirātos un Kanādā - pa astoņiem, Filipīnās - trīs infekcijas gadījumi, ieskaitot vienu nāves gadījumu, Indijā un Itālijā - pa trim infekcijas gadījumiem, Krievijā un Spānijā - pa diviem, Beļģijā, Nepālā, Šrilankā, Zviedrijā, Kambodžā, Somijā, Ēģiptē - pa vienam infekcijas gadījumam.   

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.