Menu
 

Igaunijā jau trešais saslimušais ar "Covid-19", kurš arī ceļojis caur Rīgas lidostu

  • Autors:  LETA/BNS

Igaunijā konstatēts jau trešais saslimušais ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19", un, tāpat kā abi iepriekšējie, arī šis saslimušais ceļojis caur Rīgas lidostu.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta sniegtās informācijas, trešais saslimušais, kuram "Covid-19" analīzēs konstatēts trešdien, ir vidēja vecuma Tallinas iedzīvotājs, kurš 29.februārī ar lidmašīnu ieradies Rīgā no Itālijas pilsētas Bergamo.

No Rīgas viņš atgriezies mājās ar personīgo automobili. Viņam ir augsta temperatūra, kā arī kaulu un locītavu sāpes. Slimnieks ārstējas mājās.

Viņš ceļojis ar to pašu reisu, ar kuru otrais Igaunijā apstiprinātais "Covid-19" pacients, proti, ar lidsabiedrības "Ryanair" reisu Nr.FR4714 no Bergamo uz Rīgu.

Lai gan divi pēdējie saslimušie ceļojuši vienā reisā, tas nenozīmē, ka abas infekcijas ir saistītas, norāda Igaunijas Veselības departamentā. Tiks veikta papildu epidemioloģiskā analīze, lai to noskaidrotu.

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA apstiprināja, ka 29.februāra lidojumā no Itālijas pilsētas Bergamo uz Rīgu vēl vienam pasažierim ir konstatēts "Covid-19". Arāja atgādināja, ka centra rīcībā ir attiecīgā lidojuma pasažieru saraksti, solot papildu informāciju par šo gadījumu sniegt turpmākajās stundās.

Ceturtdienas rītā SPKC informēja, ka epidemiologi ir saņēmuši ar otro Igaunijas "Covid-19" pacientu kopā ceļojušo cilvēku sarakstu un apzina tuvās kontaktpersonas. Par tuvām kontaktpersonām atzīti astoņi vienā reisā ar saslimušo ceļojušie Latvijas iedzīvotāji un arī 20 ārzemnieki, par kuriem informācija tika nodota Igaunijas un Itālijas iestādēm.

Jau ziņots, ka Igaunijā otrdien tika apstiprināts otrais saslimšanas gadījums ar "Covid-19", saslimušais cilvēks sestdien ar lidmašīnu ielidojis Rīgā no Bergamo un tad ar savu automašīnu devies uz Igauniju. Saslimušajam ir viegli simptomi, viņš ārstējas mājās Tartu.

Pirmais saslimšanas gadījums Igaunijā tika apstiprināts 27.februārī. Ar "Covid-19" saslimušais Irānas pilsonis, kurš ir Igaunijas pastāvīgais iedzīvotājs. bija ieradies Rīgā ar lidmašīnu caur Stambulu un ar autobusu devies uz Tallinu.

Latvijā līdz šim konstatēts viens saslimšanas gadījums ar "Covid-19", un paciente jau ir izrakstīta no slimnīcas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.