Menu
 

Lietuvā Covid-19 konstatēta vairākās darbavietās strādājošam mediķim

  • Autors:  LETA/BNS

Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta Ukmerģes slimnīcas mediķim, kas strādājis vēl divās darbavietās, ceturtdienas vakarā paziņojusi Veselības ministrija.

"Saskaņā ar provizoriskiem datiem mediķis no Ukmerģes strādā vairākās darbavietās - Ukmerģes slimnīcā, Kauņas klīnikas neatliekamās palīdzības nodaļā kā konsultējošais ārsts un Viļņas klīnikā "Kardiolita"," teikts ministrijas paziņojumā. "Noskaidrotas vairāk nekā pusotra simta personu, ar ko šis mediķis kontaktējies, skaitļi vēl tiek precizēti un apstākļi - izvērtēti."

Norādīts, ka inficētajai personai varēja būt saskare ar kolēģiem, kuri pirms tam atgriezušies no Itālijas, Ēģiptes un Dubaijas. Gan šie kolēģi, gan inficētā mediķa ģimenes locekļi ieradušies Viļņas Universitātes Santaras klīnikā un viņiem tiek veikti koronavīrusa testi.

Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra speciālisti sazinās arī ar citiem inficētā mediķa radiniekiem, pieļaujot, ka starp viņiem bijusi saskare ar augstu riska pakāpi.

Pēc pacientu un viņu ģimenes locekļu sūdzībām Lietuvas Veselības ministrija vairs nepublisko ziņas par pacientu dzimumu un vecumu, bet saskaņā ar Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portāla "Lrt.lt" informāciju runa ir par ārsti, kas vada vienu no Ukmerģes slimnīcas nodaļām.

Slimnīcas administrācija informēta par nepieciešamajiem preventīvajiem soļiem.

Tikmēr "Lrt.lt" vēsta, ka Ukmerģes slimnīca vilcinājusies noteikt personālam karantīnu, lai gan šai medicīnas iestādē ir vēl citi darbinieki, kas nejūtas veseli. Pēc tam, kad apstiprināta oficiāla informācija par mediķes inficēšanos, Ukmerģes rajona mērs Rolands Janicks portālam paziņojis, ka vēl aptuveni simts slimnīcas darbiniekiem, kuri ar viņu kontaktējušies, dots rīkojums pašizolēties. Koronavīrusa testi tiks veikti gan viņiem, gan vairākiem attiecīgās nodaļas pacientiem, kas arī izolēti.

Mērs norādījis, ka kopš ceturtdienas rīta slimnīcā vairs netiek uzņemti jauni pacienti.

Ukmerģes slimnīcā strādā aptuveni 550 cilvēki.

Dienu iepriekš tika ziņots, ka vīruss atklāts kādai Viļņas Šešķines mikrorajona poliklīnikas ārstei, kas pēc atgriešanās no Kubas vairākas dienas nākusi uz darbu un paspējusi pieņemt 80 pacientus. Pašlaik šī poliklīnika pieņem tikai pašus neatliekamākos pacientus.

Kā ziņots, Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu līdz šim apstiprināta kopumā 41 cilvēkam. Ceturtdienas gaitā diagnosticēti septiņi jauni gadījumi.

Jau ziņots, ka no pirmdienas, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, Lietuvā ieviesta karantīna. Lietuvas pilsoņiem aizliegts izbraukt no valsts, izņemot ārvalstīs strādājošajiem, kā arī aizliegts iebraukt lielākajai daļai ārzemnieku. Slēgta lielākā daļa veikalu, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas. Aizliegti visi publiskie pasākumi. Tiek ierobežota cilvēku plūsma sabiedriskajā transportā, pārtraukta starptautisko pasažieru vilcienu kustība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.