Menu
 

Lietuva apstiprina pirmo ar koronavīrusu saistīto nāves gadījumu (papildināta)

  • Autors:  LETA/BNS

Lietuvas Veselības ministrija sestdien apstiprināja pirmo nāves gadījumu, kas ir saistīts ar jauno koronavīrusu. Amatpersonas apliecināja, ka pirmais upuris ir kāda cienījama vecuma sieviete.

Covid-19 vīruss sievietei tika diagnosticēts jau pēc tam, kad viņa piektdien Ukmerģes slimnīcā bija aizgājusi no dzīves. Paciente bijusi paaugstināta riska grupā.

"Tā bija gados veca persona, kurai bija hroniskas medicīniskas problēmas," ziņu aģentūrai BNS apliecināja ministrijas pārstāve sakariem ar presi Justina Petravičiene.

Sākotnēji netika atklāts upura dzimums, bet dienas gaitā amatpersonas apstiprināja mediju informāciju, ka no dzīves aizgājusi sieviete.

Veselības ministra vietnieks Aļģirds Šešeļģis sestdien preses konferencē pieļāva, ka sieviete, visticamāk, inficējusies slimnīcā.

"19.martā viņa tika izrakstīta no slimnīcas, tad atgriezās," sacīja amatpersona.

"Visticamāk viņa inficējās slimnīcā. Ir tādas aizdomas," viņš piebilda.

Koronavīrusa tests nelaiķei veikts, jo uz to uzstājuši tiesu medicīnas eksperti, atzina Šešeļģis.

Ceturtdien koronavīruss tika konstatēts kādai Ukmerģes slimnīcas mediķei, kas tika izolēta un šobrīd ārstējas Viļņas klīnikā "Santaros".

Atbilstoši informācijai, kas ir ministrijas rīcībā, mediķei bijis tiešs kontakts ar kolēģiem, kas bijuši Itālijā, Ēģiptē, citviet Āfrikā, arī Dubaijā.

Ukmerģes slimnīcā slēgtas ķirurģijas, reanimācijas, traumatoloģijas un pacientu uzņemšanas nodaļas. Pacienti tiek pārsūtīti uz citām nodaļām. Izolēti teju visi slimnīcas darbinieki, ņemot vērā kontaktus ar inficēto mediķi.

Veselības ministrs Aurēlijs Verīga piektdien atsauca informāciju, ka inficētā mediķe būtu strādājusi vēl divās darbavietās.

Centienos ierobežot koronavīrusa izplatību valdība pagājušo pirmdien noteica valsts mēroga karantīnu.

Atbilstoši sestdien apkopotajai informācijai Lietuvā konstatēti 83 koronavīrusa gadījumi.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.