Menu
 

"Reuters": Rīkotāji paslepus gatavo scenārijus iespējamai olimpisko spēļu pārcelšanai

  • Autors:  LETA/Reuters

2020.gada Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji paslepus gatavo scenārijus iespējamai Olimpiādes pārcelšanai, atsaucoties uz anonīmiem avotiem organizatoru vidū, vēsta aģentūra "Reuters".

Vēl šonedēļ Japānas valdība pauda ciešu pārliecību, ka olimpiskās spēles tiks rīkotas tām paredzētajā laikā. Pēdējo dienu laikā vairākas ietekmīgas sporta organizācijas paudušas vēlmi pārcelt olimpiskās spēles uz 2021.gadu.

Turpretī Japāna cer, ka olimpiskās spēles ienesīs līdzekļus tās tūrisma industrijā un citās nozarēs. Vietēji sponsori olimpiskajās spēlēs ieguldījuši aptuveni trīs miljardus ASV dolāru, bet valsts - četrreiz vairāk.

"Mums ir lūgts veidot simulāciju situācijai, kurā olimpiskās spēles tiek pārceltas," teicis viens no avotiem, kura atbildība ir veidot šādus scenārijus.

Daži no rīkotājiem pauduši cerību, ka spēles varētu tikt pārceltas par mēnesi vai 45 dienām uz priekšu. 

"Gatavojam alternatīvus plānus - B, C, D -, apskatot spēļu pārcelšanu uz atsevišķiem laika periodiem," atklājis pirmais avots, piebilstot, ka scenāriju projektēšana ietver arī izmaksu aprēķinus.

Nedz spēļu organizatori, nedz Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šobrīd nav komentējusi gatavošanos iespējamai Olimpiādes pārcelšanai. Savukārt Japānas valdība šobrīd nav sasniedzama.

Organizatoru komiteja iespējamos scenārijus pārrunāšot marta beigās.

Otrs avots, kas ir pietuvināts "Tokyo 2020" organizatoru komitejai, apstiprināja, ka bijušas diskusijas par pārcelšanu uz vienu vai diviem gadiem. Tiesa, 2021.gada vasaras kalendārs jau ir gana pārpildīts, turklāt uz nākamo gadu pārcelts Eiropas čempionāta futbolā finālturnīrs. Savukārt 2022.gadā iecerētas Pekinas ziemas olimpiskās spēles un Pasaules kausa futbolā finālturnīrs.

Viens no komitejas locekļiem paudis, ka lēmums jāpieņem laicīgi. "Jo vēlāk tiek atlikts lēmums, jo vairāk būs jāgatavojas. Atcelšanas izmaksas būs milzīgas," teicis "Tokyo 2020" orgkomitejas loceklis, kura vārdu "Reuters" neatklāj.

Tāpat satraukti ir arī vietējie sponsori, taču neviens nevēloties spert pirmo soli un sākt runāt par spēļu pārcelšanu. Piemēram, "Japan Airlines", kas ir viens no vairāk nekā 60 vietējiem atbalstītājiem, publiski paudis, ka gatavojas spēlēm tām paredzētajos datumos, taču iekšienē veiktajā konferences zvanā diskusijās minēta 80% varbūtība, ka Olimpiāde nenoritēs kā plānots.

SOK pēdējā mēneša laikā vairākkārt atgādinājusi, ka Olimpiādes atcelšana vai pārcelšana šobrīd netiek izskatīta. Tāpat SOK iedrošina sportistus gatavoties olimpiskajām spēlēm ar maksimālu atdevi, taču daudzviet sporta infrastruktūra ir slēgta, kas liedz atlētiem trenēties vai arī viņiem nav līdzvērtīgu iespēju kā sāncenšiem, kuriem nav ierobežotu iespēju.

Šobrīd olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks. SOK gan pieļauj iespēju, ka, nenotiekot kvalifikācijas sacensībām, pārējās ceļazīmes var noteikt pēc federāciju rangiem vai pēc vietām jau aizvadītos kvalifikācijas turnīros.

Tokijas olimpiskajām spēlēm šogad jāpulcē aptuveni 11 000 dalībnieku. Olimpiādes sākums paredzēts 24.jūlijā, bet mēnesi vēlāk noritēs paraolimpiskās spēles.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.