Menu
 

Karantīnas režīmā Peru vīrieši un sievietes mājas varēs pamest atšķirīgās nedēļas dienās

  • Autors:  LETA/DPA

Atbilstoši jaunajiem karantīnas režīma pasākumiem, kas tiek ieviesti Covid-19 pandēmijas dēļ, vīrieši un sievietes Peru mājas turpmāk pamest varēs atšķirīgās nedēļas dienās, pavēstīja amatpersonas.

Vīrieši mājas varēs pamest pirmdienās, trešdienās un piektdienās, bet sievietes - otrdienās, ceturtdienās un sestdienās.

Svētdienās mājās jāpaliek kā vīriešiem, tā sievietēm.

Līdzīgi soļi jau tika sperti Panamā, jo arī tur iedzīvotāji lielā mērā nepakļāvās totālās karantīnas prasībām, kas izsludināta uz nenoteiktu laiku.

Kā skaidroja Peru prezidents Martins Viskarra, jaunie pasākumi tiek īstenoti, jo līdzšinējiem soļiem nav cerētā efekta.

Aktīvisti jau pauduši bažas par transpersonu tiesību ievērošanu situācijā, kad karantīnas režīma noteikumi tiek saistīti ar cilvēka dzimumu.

Starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Human Rights Watch" ceturtdien ziņoja, ka Panamā pēc komandantstundas ieviešanas policija aizturējusi kādu transpersonu-sievieti, kas bija devusies uz medicīnas centru netālu no savas mājas. Kā skaidroja policija, pārkāpumu izdarījis vīrietis, kas atradies ārpus mājas "nepareizā dienā".

"Panamai ir jāpārskata drakoniskā dzimuma konstatācijas procedūra, kas netiešā veidā novedusi pie šī incidenta," mudināja organizācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.