Menu
 

Romas pāvests Lieldienu vēstījumā mudina uz globālu solidaritāti cīņā ar koronavīrusu

  • Autors:  LETA/Reuters

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā aicināja uz globālu solidaritāti cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju un tās sekām ekonomikai.

Pāvests mudināja mazināt starptautiskās sankcijas, daļēji vai pilnīgi norakstīt nabadzīgo valstu parādus, kā arī ievērot pamieru visos konfliktos.

'Šis nav vienaldzības laiks, jo visa pasaule cieš, un tai ir jābūt vienotai pandēmijas priekšā," sacīja Francisks Lieldienu vēstījumā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei"), kuru viņš nolasīja Svētā Pētera bazilikā Vatikānā. Vēstījums tika translēts tiešraidē.

Ierasti pāvests šo vēstījumu nolasa, stāvot uz Svētā Pētera bazilikas balkona, un pie bazilikas esošajā laukumā to noklausās tūkstošiem ticīgo. Taču šogad koronavīrusa pandēmijas ierobežošanas pasākumu dēļ  pāvests vēstījumu nolasīja bazilikā aiz slēgtām durvīm.

"Vienaldzība, koncentrēšanās uz sevi, nevienprātība un nevērība nav vārdi, kurus mēs tagad gribam dzirdēt. Mēs gribam šos vārdus aizliegt uz visiem laikiem," teica pāvests.

Tagad politiķiem un valdībām jāizvairās no koncentrēšanās uz sevi un jārīkojas izlēmīgi un saskaņoti, lai palīdzētu ne tikai savu, bet arī citu valstu iedzīvotājiem pārvarēt šo krīzi un atsākt normālu dzīvi, uzsvēra Romas katoļu baznīcas galva.

Pāvests arī pauda īpašas rūpes par Eiropas nākotni, uzsverot, ka ir būtiski svarīgi, lai sāncensība, kāda bijusi pirms Otrā pasaules kara, neatjaunojas ar jaunu spēku.

"Eiropas Savienība pašlaik ir epohāla izaicinājuma priekšā, un no tā ir atkarīga ne tikai tās nākotne, bet visas pasaules nākotne," sacīja Francisks.

"Šis nav laiks nevienprātībai," uzsvēra pāvests.

Viņs arī aicināja uz pamieru "visās pasaules malās", nosodīja bruņojuma ražošanu un sacīja, ka pandēnmjai jāmudina valstu līderi beidzot izbeigt ilgstošos karus, kā, piemēram, Sīrijā.

Pāvests arī pauda atzinību mediķiem, kas, riskējot ar savu dzīvību, ārstē Covid-19 pacientus, kā arī tiem, kuri strādā, lai cilvēki varētu saņemt nepieciešamos pakalpojumus.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.