Menu
 

Tramps parakstījis rīkojumu par imigrācijas daļēju apturēšanu

  • Autors:  LETA--AFP

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņoja, ka ir parakstījis rīkojumu par imigrācijas uz ASV daļēju apturēšanu uz 60 dienām, lai aizsargātu ASV pilsoņu darbavietas jaunā koronavīrusa krīzes laikā.

"Lai aizsargātu mūsu dižos amerikāņu strādniekus, es nupat parakstīju izpildrīkojumu, uz laiku apturot imigrāciju uz Savienotajām Valstīm. Tas nodrošinās, ka amerikāņu bezdarbnieki no visiem slāņiem būs pirmie rindā uz darbavietām, kad mūsu ekonomika tiks atkal atvērta," Tramps sacīja preses konferencē.

Rīkojums par imigrācijas apturēšanu attiecas tikai uz cilvēkiem, kas piesakās uz pastāvīgas uzturēšanās atļaujām jeb zaļajām kartēm. Iebraukšana vēl arvien ir atļauta sezonas strādniekiem, kas ir svarīgs darbaspēks ASV lauksaimniecībā. Rīkojums arī paredz izņēmumu vairākām zaļo karšu pretendentu kategorijām, tai skaitā veselības aprūpē strādājošiem cilvēkiem.

Tramps sacīja, ka viņš cenšas aizsargāt darba tirgu ASV pilsoņiem laikā, kad Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto pasākumu laikā ASV bezdarbnieku skaits ir pieaudzis par 22 miljoniem. "Bez iejaukšanās Savienotajām valstīm draud potenciāli ilgstoša ekonomikas atveseļošanās ar pastāvīgi augstu bezdarbu," teikts prezidenta rīkojumā.

Tramps kā nozīmīgu soli raksturojis savus agrākos lēmumus ierobežot ieceļošanu ASV no Ķīnas un koronavīrusa uzliesmojuma smagi skartajām Eiropas valstīm, skaidrojot, ka šis lēmums sekmējis to, ka koronavīrusa izplatība ASV tiek palēnināta. Pandēmijas dēļ ASV Valsts departaments jau vairākas nedēļas teju pilnībā apturējis vīzu, arī imigrācijas vīzu, piešķiršanas procesu. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.