Menu
 

Igaunijā no 10.maija atļaus dievkalpojumus; no 15.maija - ierobežotas klātienes mācības skolās

  • Autors:  LETA/BNS

Igaunijas valdība nolēmusi atvieglot vēl vairākus Covid-19 krīzes dēļ noteiktos ierobežojumus, no 10.maija atļaujot noturēt dievkalpojumus, bet no 15.maija - rīkot klātienes mācības skolās ierobežota lieluma grupām.

Atvieglojumi stāsies spēkā, ja koronavīrusa izplatība nepieaugs, un cilvēkiem joprojām būs jāievēro nepieciešamās higiēnas un sociālās distancēšanās prasības.

Kā pastāstījusi izglītības un zinātnes ministre Mailisa Repsa, valdība apstiprinājusi jau pirms mēneša izstrādāto ministrijas priekšlikumu, ko akceptējuši zinātnieki.

Klātienes mācības varēs atsākties vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās, augstskolās, interešu izglītības iestādēs un jauniešu centros, bet grupās nevarēs būt vairāk par desmit cilvēkiem, neskaitot skolotāju vai pasniedzēju, un telpās viņiem būs jāsēž izklaidus.

Organizējot eksāmenus, šādi ierobežojumi attiecībā uz cilvēku skaitu nebūs spēkā, jo pārbaudījumi var notikt skolu zāles vai citās plašākās telpās.

Pēc ministres teiktā, pašreizējās prognozes ļauj cerēt, ka "arī skolu izlaidumi varēs notikt, piemēram, brīvā dabā, nevis tikai monitoros", taču arī tad būs jāievēro tādi distancēšanās noteikumi, kādi attiecīgajā brīdī būs spēkā valstī, un jau tagad ir skaidrs, ka tie nebūs ierastie izlaidumi, uz kuriem sanāk daudz ļaužu.

"Ir svarīgi neaizmirst par digitālajiem risinājumiem, kas izlaidumos ļaus piedalīties arī absolventu radiem, draugiem un paziņām," viņa norādījusi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.