Menu
 

PTO: Starptautisko tūristu skaita kritums pasaulē šogad var sasniegt 80%

  • Autors:  LETA/RTTNEWS

Koronavīrusa pandēmijas dēļ starptautisko tūristu skaits pasaulē šogad samazināsies par 60%-80%, ceturtdien prognozē ANO Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).

PTO gada sākumā lēsa, ka tūristu skaits pasaulē šogad pieaugs par 3%-4%, bet marta beigās jau prognozēja kritumu 20%-30% apmērā.

Organizācija norāda, ka koronavīrusa pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ starptautiskais tūrisms nonācis smagākajā krīzē kopš šo datu apkopošanas sākšanas 1950.gadā.

Jaunākie dati liecina, ka tūristu skaits pasaulē gada pirmajos trīs mēnešos samazinājies par 22%, bet martā vien - par 57%.

Organizācija lēš, ka prognozētā krituma dēļ tūrisma nozare ieņēmumos zaudēs aptuveni 910 miljardus līdz 1,2 triljonus ASV dolāru, un likvidēti varētu tikt 100-120 miljoni darbavietu.

Kā ziņots, starptautisko tūristu skaits pasaulē pērn pieauga par 4%, kas bija vājākā izaugsme kopš 2016.gada, ņemot vērā globālās ekonomikas atdzišanu, ģeopolitiskos saspīlējumus un neskaidrību par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.