Menu
 

Itālija plāno no 3.jūnija atļaut iebraukšanu no citām ES valstīm

  • Autors:  LETA--DPA

Itālijas valdība plāno no 3.jūnija atļaut iebraukšanu no citām Eiropas Savienības (ES) un Šengenas zonas valstīm bez karantīnas, piektdienas vakarā ziņoja vietējie mediji. Jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā iebraukšana Itālijā ir bijusi iespējama tikai īpašos gadījumos, piemēram, lai Itālijas pilsoņi un iedzīvotāji varētu atgriezties mājās no ārvalstīm.

Itālijas mediji, tai skaitā ziņu aģentūra "Adnkronos" un laikraksts "La Repubblica", atsaucās uz valdības ziņu avotu teikto, ka robežas tiks atvērtas pilsoņiem no ES un Šengenas zonas valstīm, nepieprasot karantīnu vai apliecību uzrādīšanu. Saskaņā ar šīm ziņām pagaidām vēl būs aizliegta iebraukšana no citām valstīm. Valdības ministri, kuriem vēl jāpieņem šāds lēmums, piektdienas vakarā apsprieda arī Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu.

Itālija ir viena no Covid-19 pandēmijas vissmagāk piemeklētajām valstīm, lai gan jaunu infekcijas gadījumu skaits pēdējā laikā ir samazinājies. Līdz piektdienai Itālijā tika reģistrēti apmēram 223 800 inficēšanās gadījumi un vairāk nekā 31 600 nāves gadījumu, kas saistīti ar Covid-19.

Jaunā koronavīrusa pandēmija ir izpostījusi Itālijas ekonomiku, vissmagāk skarot tās tūrisma industriju. Kopš 10.marta īstenotās valsts mēroga karantīnas laikā tika slēgtas viesnīcas un muzeji, kā arī lielākoties tika apturēta starptautiskā gaisa satiksme, atstājot populāras tūrisma vietas nedabiski tukšas.

Itālijas valdība cer saglābt vismaz vasaras tūrisma sezonu. "Mēs nepavadīsim vasaru uz balkona, un Itālijas skaistums nepaliks karantīnā," pagājušonedēļ paziņoja premjerministrs Džuzepe Konte.  

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.