Menu
 

Itālija atver robežas Eiropas Savienības pilsoņiem

  • Autors:  LETA/DPA

Itālija trešdien atvērusi savas robežas viesiem no pārējās Eiropas Savienības (ES) un atcēlusi aizliegumu ceļot pa reģioniem.

Ierobežojumi, kas tika noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu, tiek atviegloti, pakāpeniski samazinoties jauno inficēšanās gadījumu skaitam.

Itālijas ārlietu ministrs Luidži Di Maio norādīja, ka šī ir nozīmīga diena, uzsverot, ka valsts "atpūšas un gatavojas atgriezties pie normalitātes".

Ministrs atklāja, ka viņam plānotas vairākas tikšanās ar Eiropas kolēģiem, lai "visiem parādītu, ka Itālija ir gatava uzņemt ārvalstu tūristus".

Di Maio šodien Romā paredzēta tikšanās ar Francijas ārlietu ministru Žanu Īvu Ledriānu, bet piektdien Di Maio dosies uz Vāciju, sestdien apmeklēs Slovēniju, bet nākamo otrdien Grieķiju.

Itālijā stigri ierobežojumi cīņā ar jauno koronavīrusu tika noteikti 10.martā. Kopš maija sākuma ierobežojumi pakāpeniski atviegloti, bet drošības pasākumi, tostarp sociālās distancēšanās noteikumi joprojām ir spēkā.

No šodienas Itālijā brīvi var iebraukt arī to valstu pilsoņi, kas neietilpst ES, bet ietilpst Šengenas zonā, piemēram, Šveices un Norvēģijas pilsoņi, kā arī Lielbritānijas pilsoņi.

Iebraucējiem no pārējās pasaules arī turpmāk būs jāievēro karantīna.

Otrdien Itālija ziņoja par 318 jauniem inficēšanās gadījumiem. Epidēmijas kulminācijas brīdī 21.martā tika reģistrēti 6557 jauni saslimšanas gadījumi.

Itālija otrdien ziņoja arī par 55 jauniem Covid-19 upuriem.

Visvairāk mirušo Itālijā tika reģistrēti 27.martā - 696 Covid-19 upuri.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.