Menu
 

Japānā lietusgāžu izraisītie plūdi izolējuši simtiem cilvēku

  • Autors:  LETA--AP/DPA

Turpinoties katastrofālajām lietusgāzēm, kuru izraisītie plūdi un zemes noslīdējumi prasījuši jau vairāk nekā 60 upurus, ceturtdien Japānas vidienē no apkārtnes atgriezti vairāki simtu cilvēku, kamēr glābēji steidz meklēt bez vēsts pazudušos.

Daļēji applūdušas Nagano un Gifu prefektūru teritorijas, un gleznainajā Kimikoči kalnu kūrortā plūdu ūdeņi no apkārtnes izolējuši vairāk nekā 300 tūristu un viesnīcu darbinieku. Tomēr Nagano prefektūras amatpersonas ziņo, ka visi izolētie cilvēki esot drošībā Arī kaimiņos esošajā Gifu prefektūrā plūdi izolējuši vairākus simtus cilvēkus karsto avotu kūrortos Gero un Ontakē.

Zemes ministrija ziņo, ka kopš sestdienas reģistrēti 179 zemes noslīdējumi, tostarp 48 Kumamoto un 36 Kagosimas prefektūrā. Ceturtdienas bojāgājušo skaits spēcīgajās lietusgāzēs, kas sākās nedēļas nogalē, sasniedzis 62 cilvēkus. Vislielākais upuru skaits ir Kumamoto prefektūrā, kas atrodas Japānas trešajā lielākajā salā Kjusju, kur joprojām tiek meklēts kāds ducis bez vēsts pazudušo.

Vairāki cilvēki skaitās bez vēsts pazuduši arī citviet plūdu skartajos Japānas rajonos. Oitas prefektūrā bez vēsts pazudusi kāda četru cilvēku liela ģimene, kam pieder viesnīca slavenajā karsto avotu kūrortā Jufu. Varasiestādes ieteikušas simtiem tūkstošiem cilvēku pamest savas mājas, taču daudzi to nav darījuši, acīmredzami baidoties inficēties ar Covid-19.

Tikmēr Meteoroloģijas pārvalde brīdina, ka lietusgāzes nerimsies līdz svētdienai. Tiek prognozēts, ka līdz piektdienas pēcpusdienai nokrišņu daudzums Kjusju ziemeļdaļā sasniegs 250 milimetrus, bet salas dienvidos un uz dienvidrietumiem esošajā Šikoku salā – 200 milimetrus.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.