Menu
 

Slovākijas tiesa attaisno žurnālista Kucjaka slepkavības pasūtītāju

  • Autors:  LETA/AFP

Slovākijas tiesa ceturtdien attaisnojusi par pētnieciskā žurnālista Jana Kucjaka slepkavības pasūtīšanu aizdomās turēto uzņēmēju Marjanu Kočneru, kā arī vienu no viņa līdzapsūdzētajiem.

Tikmēr otram Kočnera līdzapsūdzētajam par līdzdalību Kucjaka un viņa līgavas Martinas Kušnirovas slepkavībā tika piespriests 25 gadu ilgs cietumsods.

Kucjaks un Kušnirovas tika nošauti savā mājā Veļka Mačā 2018.gada 21.februārī.

Kā ziņots, aprīlī tika notiesāts slepkavības tiešais izpildītājs bijušais karavīrs Miroslavs Marčeks, kam tika piespriests 23 gadus ilgs cietumsods.

Savukārt piektais apsūdzētais šajā lietā panāca vienošanos ar prokuratūru par samazinātu sodu apmaiņā pret sadarbību. Pagājušā gada decembrī viņam tika piespriesti 15 gadi cietumā.

Saskaņā ar prokuratūras izvirzīto apsūdzību Kočners žurnālistam pēc tam, kad viņš publicējis rakstu par viņa biznesa darījumiem, bija draudējis. Vēlāk Kočners esot samaksājis Marčekam 70 000 eiro par žurnālista slepkavību.

Kucjaks pētīja itāļu mafijas darbību Slovākijā un tās sakarus ar Slovākijas vadošajiem politiķiem, kā arī krāpšanu, kurā iesaistīti uzņēmēji, kam ir sakari ar politisko eliti.

Kucjaka raksts, kas tika publicēts jau pēc viņa nāves un atspoguļoja saistību starp itāļu mafiju un Slovākijas valdības darbiniekiem, izraisīja valstī masu protestus pret korupciju un Eiropas Savienības (ES) līdzekļu ļaunprātīgu izmantošanu. Rezultātā no amata bija spiests atkāpties ilggadējais Slovākijas premjerministrs Roberts Fico.

Ceturtdienas spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.