Menu
 

Lietuvas valdība 12 pašvaldībās izsludina karantīnu

  • Autors:  LETA/BNS

Lietuvas valdība trešdien nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību 12 pašvaldībās izsludinājusi karantīnu, kas būs spēkā no 26.oktobra, plkst.24, līdz 9.novembrim, plkst.24.

Valdība sagrupējusi pašvaldības trīs zonās atkarībā no Covid-19 saslimstības rādītājiem - sarkanajā, dzeltenajā un zaļajā.

Pašvaldībās, kas nonākušas sarkanajā zonā, var tikt izsludināta vietēja mēroga karantīna, dzeltenajā zonā esošajās pašvaldībās būs jāievēro zināmi ierobežojumi, bet zaļajā zonā papildu ierobežojumu nebūs.

Kā norādījis veselības ministrs Aurēlijs Verīga, ņemot vērā nelabvēlīgo epidemioloģisko situāciju, karantīnu nolemts izsludināt Elektrēnu, Jonišķu rajona, Jurbarkas rajona, Ķelmes rajona, Klaipēdas rajona, Kretingas rajona, Marijampoles pilsētas, Pasvales rajona, Pluņģes rajona, Skuodas rajona, Šauļu rajona un Švenčoņu rajona pašvaldību teritorijā.

Šajās pašvaldībās tiks ierobežota starppilsētu un piepilsētas sabiedriskā transporta kustības intensitāte, būs aizliegts sabiedriskās vietās pulcēties grupās, kas lielākas par pieciem cilvēkiem, pieprasīts ieturēt divu atstatumu starp cilvēkiem, izņemot bēru ceremonijas, kā arī tiks noteikta obligāta sejas masku valkāšana visās publiskajās iekštelpās visiem, izņemot bērnus līdz sešu gadu vecumam un cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Maskas nebūs jāvalkā arī maltīšu laikā ēdināšanas iestādēs.

Valsts un pašvaldību iestādēm ieteikts organizēt darbu pilnīgi vai daļēji attālināti. Noteikts arī ierobežot pircēju vai pakalpojumu saņēmēju plūsmu, vienam cilvēkam paredzot vismaz desmit kvadrātmetru platību vai arī vienlaikus apkalpojot tikai vienu cilvēku. Veselības aprūpes iestādēs aizliegts apmeklēt pacientus, kas vecāki par 14 gadiem, izņemot smagus slimniekus un dzemdētājas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.