Menu
 

Ugunsgrēku dēļ Kalifornijā savas mājas bijuši spiesti atstāt vairāk nekā 90 000 cilvēku

  • Autors:  LETA--AFP

Bēgot no plašiem savvaļas ugunsgrēkiem, ASV netālu no Losandželosas savas mājas pirmdien pametuši vairāk nekā 90 000 cilvēku. Divi ugunsgrēki izpletušies jau vairāk nekā 5900 hektāru platībā, un cīņā ar tiem smagus apdegumus guvuši divi ugunsdzēsēji.

Lielākais no ugunsgrēkiem sakās pirmdienas rītā Ērvainas pievārtē aptuveni 60 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Losandželosas un sausuma un stipra vēja dēļ strauji izplatījās. Šajā ugunsgrēkā izdeguši jau vairāk nekā 3237 hektāri, bet ziņu par nodegušām ēkām pagaidām nav, informēja vietējais ugunsdzēsības departaments.

Otrs ugunsgrēks izcēlās pirmdienas pēcpusdienā aptuveni 27 kilometrus no Ērvainas un izpleties jau vairāk nekā 2670 hektāru platībā. Ērvainā varasiestādes devušas rīkojumu evakuēties vairāk nekā 90 000 cilvēku.

Meteorologi brīdinājuši, ka zemais mitruma līmenis, izkaltusī augsnes virskārta un spēcīgais vējš radījis šogad bīstamākos apstākļus potenciāliem ugunsgrēkiem. Reģionā līdz otrdienas vakaram izsludināts sarkanais brīdinājums par ugunsgrēku risku.

Kalifornijā šogad ugunsgrēkos izdeguši jau vairāk nekā 1,6 miljoni hektāru un liesmas laupījušas dzīvību 31 cilvēkam. Cilvēku evakuāciju apgrūtinājusi jaunā koronavīrusa pandēmija, kas smagi skārusi Kaliforniju.

Kalifornijā pašreiz cīņā ar 22 ugunsgrēkiem iesaistīti vairāk nekā 4000 ugunsdzēsēju un 34 miljoni cilvēku dzīvo zonās, kurās izsludināts sarkanais brīdinājums par ugunsgrēku risku, liecina štata ugunsdzēsības dienesta sniegtā informācija.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.