Menu
 

Krievijas varasiestādes brīdina par piedalīšanos protestos pret Navaļnija apcietināšanu

 • Autors:  LETA/Doždj

Maskavas Iekšlietu ministrija savā tīmekļa vietnē brīdinājusi par piedalīšanos sestdien paredzētajos varasiestāžu nesakcionētajos protestos pret opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija apcietināšanu.

"Mēģinājumi sarīkot nesaskaņotus publisku pasākumus, kā arī jebkādas provokatīvas darbības no to dalībnieku puses" tiks atzītas par "sabiedriskās kārtības apdraudējumu un tiks nekavējoties novērstas," teikts Krievijas galvaspilsētas policijas paziņojumā.

Policija aicinājusi "nepakļauties provokācijām" un nepiedalīties šajās akcijās.

Dienu iepriekš Maskavas iekšlietu ministra pirmais vietnieks Aleksandrs Gorovojs paziņojis, ka Krievijā iespējami mēģinājumi destabilizēt situāciju, kā tas esot noticis Baltkrievijā un Kirgizstānā.

"Parādās daudz interesentu no ārvalstīm, politisko partiju, kvazipolitiķu, kas savas darbības gaitā cenšas sašūpot situāciju svarīgā politiskā cikla gadā," norādījis Gorovojs, ar to domājot rudenī gaidāmās Valsts domes vēlēšanas.

Navaļnija atbalstītāji aicina sestdien iziet ielās, lai pieprasītu viņa atbrīvošanu.

Tikmēr Krievijas varasiestādes jau iecerētās akcijas priekšvakarā sākušas opozīcijas aktīvistu aizturēšanas.

Navaļnija atbalstītāji ir aizturēti Vladivostokā un Novosibirskā.

Maskavā aizturēta Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juriste Ļubova Soboļa un opozīcijas politiķa preses sekretāre Kira Jarmiša.

Jau ziņots, ka Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidro ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus.

Dienests tiesā pieprasījis Navaļnijam piespriesto trīsarpus gadu nosacīto cietumsodu nomainīt pret reālu ieslodzījumu.

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim.

1 komentārs

 • Skolnieciņš no sidrabbirzs
  Skolnieciņš no sidrabbirzs Piektdiena, 29 Janvāris 2021 10:17 Komentāra saite

  Mūsdienu Krievijā ir daudz nelikumību. Dieviete Temīda ar savu modro skatienu redz katru netaisnību, kas notiek Krievijas Federācijā. Alekseja Navaļnija aizturēšana ir pretlikumīga. Aleksejs Navaļnijs ir cilvēktiesību aizstāvis, kurš rūpējas par tautas interešu aizstāvēšanu. Aleksejs Navaļnijs ir krietns cilvēks. Pašlaik Krievijā notiek demokrātijas noriets. Diemžēl tagadējā Krievijā veidojas jauns totalitārais režīms – kapitālistiskā diktatūra. Demokrātija Krievijā ir uz nāves robežas. Šajā jaunajā un prettiesiskajā režīmā centrālo vietu ieņem partija ‘’Vienotā Krievija’’ ar Vladimira Putina kultu. Krievija ir ar dabas resursiem bagātākā valsts pasaulē, tomēr parastie Krievijas iedzīvotāji grimst nabadzībā un bezcerībā. Kopš 2021. gada 1. janvāra minimālā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 12 392 rubļi bruto. Taču no minimālās algas ir jānomaksā 13% liels fizisko personu ienākuma nodoklis jeb NDFL. Tas nozīmē, ka minimālā mēnešalga pēc nodokļu nomaksas būs vien 10 781 rublis. Pēc 29. janvāra valūtas kursa 10 781 rublis ir nieka 110,20 eiro. Vai ar 110 eiro un 20 centiem cilvēks var pabarot sevi un uzturēt ģimeni? Vai ar 110 eiro un 20 centiem cilvēks ir spējīgs būt par atbildīgu, sociāli un politiski aktīvu pilsoni? Aleksejs Navaļnijs iestājas par katra Krievijas iedzīvotāja likumīgajām tiesībām, kā arī par tautas labklājību un brīvību. Aleksejs Navaļnijs ir ass zobens Dievietes Temīdas stingrajā tvērienā, kurš sacirtīs n-tos gadus ilgušās nelikumības, netaisnības un noziegumus. Aleksejs Navaļnijs Dievietes Temīdas vārdā nesīs taisnību Krievijā. Kauliņi ir mesti. Lai visvarenā un visu redzošā Dieviete Temīda svētī Alekseju Navaļniju! Lai Dievi svētī Alekseju Navaļniju!
  Ar mieru un saticību, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Krievija #KrievijasFederācija #demokrātija #brīvība #pagāni #tiesiskums #Temīda #AleksejsNavaļnijs #BrīvībuNavaļnijam #Skolnieciņš #sidrabbirzs

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.