Menu
 

Nīderlandes premjerministrs atvainojas par pāragro ierobežojumu atcelšanu

  • Autors:  LETA/Reuters

Covid-19 inficēšanās gadījumu skaitam sasniedzot augstāko līmeni kopš gada sākuma, Nīderlandes premjerministrs Marks Rite pirmdien atzinis, ka pārāk agri atcelti karantīnas ierobežojumi, un atvainojies par kļūdaino lēmumu.

Tikai divas nedēļas pēc pēc lielākās daļas ierobežojumu atcelšanas, cenšoties apturēt pieraugošo koronavīrusa izplatību gados jaunu pieaugušo vidū, Rite piektdien atjaunoja ierobežojumus bāriem, restorāniem un naktsklubiem.

"Tas, par ko domājām, ka tas ir iespējams, praksē izrādījās neiespējams," žurnālistiem atzina Rite. "Mēs pieņēmām nepareizu lēmumu, ko mēs nožēlojam un par ko mums jāatvainojas."

Vēl piektdien Rite uzstāja, ka lēmums atcelt ierobežojumus esot bijis "loģisks solis", un atteicās uzņemties jebkādu vainu par viņa valdības iespējamo kļūdu.

Tas izsauca asu kritiku no veselības aprūpes iestāžu puses, un tās norādīja, ka valdība ignorējusi brīdinājumus, mudinot jauniešus atkal iziet sabiedrībā.

Pēdējo dienu laikā inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19 Nīderlandē sasniedzis augstāko līmeni, kāds reģistrēts 2021.gadā.

Iekļūšanai restorānos un bāros tika iedarbināta veselības pārbaužu un obligāto testu sistēma, taču tā neizturēja lielo pieplūdumu, cilvēkiem vēloties beidzot izmantot iespēju atkal iziet sabiedrībā pēc mēnešiem ilgās karantīnas.

Tomēr līdz šim pieaugušais inficēšanās gadījumu skaits nav izraisījis arī pacientu skaita pieaugumu slimnīcās, jo vairums no jaunajiem inficēšanās gadījumiem konstatēts starp gados jauniem cilvēkiem, kam saslimšana parasti ir vieglākā formā, bet vairums gados vecāko ļaužu ir vakcinēti.

Taču veselības ministrs Hugo de Jonge piektdien brīdināja, ka pašreizējais zemais pacientu skaits slimnīcās var pieaugt, ņemot vērā "bezprecedenta" inficēšanās gadījumu pieaugumu.

Līdztekus ar atvainošanos Rīte atzina, ka viņa uzstāšanās piektdienas preses konferencē neesot bijusi tā labākā.

"Mēs tikām aicināti izvērtēt savus lēmumus," norādīja premjers. "Nebija pareizi, ka to nedarījām."

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.