Menu
 

Ugunsgrēkā Irākas slimnīcas Covid-19 izolatorā vismaz 64 bojāgājušie

  • Autors:  LETA--AFP

Irākas dienvidu pilsētā Nāsirījā pirmdien izcēlās ugunsgrēks slimnīcas Covid-19 izolatorā, kurā gājuši bojā vismaz 64 cilvēki un ievainoti 100, otrdien paziņoja vietējās veselības iestādes pārstāvis.

Ugunsgrēks izcēlās pirmdienas vakarā Nāsirījas Huseina slimnīcā. To ierobežoja vietējie civilās aizsardzības spēki. Ziņu avots veselības direkcijā pavēstīja, ka "ugunsgrēka galvenais cēlonis (..) bija skābekļa balonu eksplozija".

"Upuri nomira no apdegumiem, un meklēšana turpinās," sacīja vietējās veselības iestādes preses sekretārs Haidars al Zamili. Viņš atzīmēja, ka ēkā vēl var būt iesprostoti cilvēki. Izolatorā bija vieta 70 pacientu gultām.

Irākas Iekšlietu ministrija pavēstīja sociālajā tīklā "Facebook", ka ugunsgrēks pārņēma pagaidu būves, kas uzceltas blakus galvenajai ēkai, bet neprecizēja tā cēloni. Vietējās varas iestādes noteica ārkārtas stāvokli Dīkāras provincē, kuras galvaspilsēta ir Nāsirīja, un norīkoja atvaļinājumos esošos ārstus palīdzēt ievainotajiem.

Irākas premjerministrs Mustafa al Kadimi sarīkoja ārkārtas sanāksmi ar ministriem un drošības spēku vadītājiem, lai noskaidrotu ugunsgrēka cēloņus.  Dīkāras provinces veselības dienesta vadītājs un Nāsirījas Huseina slimnīcas vadītājs tika aizturēti, un viņus nopratināja policija.

Aprīlī ugunsgrēkā Bagdādes Covid-19 slimnīcā gāja bojā 82 cilvēki un tika ievainoti 110. To izraisīja slikti uzglabātu skābekļa balonu eksplozija.

Irākā līdz šim ir reģistrēti vairāk nekā 1,4 miljoni Covid-19 gadījumu un vairāk nekā 17 000 nāves gadījumu. Kopš valstī martā tika uzsākta vakcinācija pret Covid-19, pilnīgi vakcinēti ir apmēram 1% no valsts 40 miljoniem iedzīvotāju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.