Menu
 

Ankarā saniknots pūlis uzbrucis sīriešu dzīvokļiem un uzņēmumiem

  • Autors:  LETA--DPA

Pēc turku jaunieša nāves kautiņā ar ārzemniekiem Turcijas galvaspilsētā Ankarā simtiem cilvēku trešdienas vakarā uzbrukuši mājām un uzņēmumiem, kas, viņuprāt, pieder sīriešiem. Vietējie iedzīvotāji vainoja pusaudža nāvē sīriešus, taču detalizētāka informācija par kautiņu pagaidām nav pieejama.

Policija aizturējusi 76 cilvēkus par piedalīšanos nekārtībās un uzbrukumos un par viltus ziņu izplatīšanu sociālajos medijos, lai provocētu sabiedrību. 38 no aizturētajiem ir iepriekšēja sodāmība par laupīšanu, uzbrukumu vai narkotiku kontrabandu, atklāja policija.

Sadusmoti vietējie iedzīvotāji trešdienas vakarā Ankaras Altindagas rajonā apmētāja ar akmeņiem dzīvokļus, kuros, viņuprāt, dzīvo sīrieši un izlaupīja veikalus, ziņo vietējiem mediji. Sociālajos medijos publiskotajos video redzams, ka izdemolētas arī automašīnas. Turcijas Sarkanais Pusmēness tviterī ziņo, ka kāds sīriešu bērns guvis galvas traumu, kad dzīvoklī trāpījis akmens.

Ceturtdienas rītā situācija ir pakļauta kontrolei, tviterī paziņojis Ankaras gubernatora birojs, aicinot cilvēkus neņemt vērā provokatīvus ziņojumus.

Nekārtības izraisīja 18 gadus veca jaunieša nāve trešdien kautiņā Altindagā. Ziņu aģentūra "Anadolu" vēstīja, ka saistībā ar notikušo aizturēti divi ārvalstu pilsoņi. Vietējie iedzīvotāji vaino jaunieša nāvē sīriešus. Turcijā dzīvo vairāk nekā četri miljoni bēgļu, no kuriem 3,6 miljoni ir sīrieši.

Negatīvs noskaņojums pret imigrantiem Turcijā pēdējās nedēļās ir pieņēmies spēkā, sociālajos medijos izplatoties attēliem, kuros redzams kā simtiem afgāņu nelegāli šķērso Irānas robežu ar Turciju. Turcijas lielākā opozīcijas partija Republikāniskā tautas partija (CHP) solījusi nosūtīt imigrantus atpakaļ uz to izcelsmes valstīm. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien intervijā televīzijā pavēstīja, ka tiek celts žogs uz robežas ar Irānu un Irāku, lai novērstu nelegālo imigrāciju.

Policija pēc nekārtībām Altindagā aicināja iedzīvotājus nereaģēt uz provokatīvām ziņām un sociālo mediju ierakstiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.