Menu
 

Baidens nosoda mazākumu, kas ASV liedz pārvarēt pandēmiju

  • Autors:  LETA/AFP

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien pauda nopēlumu mazākumam amerikāņu, kas kavējas vakcinēties pret Covid-19, jo viņu nostājas dēļ ASV nesēj pārvarēt Covid-19 pandēmiju.

"Īpaša amerikāņu minoritāte, ko atbalsta īpaša vēlētu amatpersonu minoritāte, liedz mums veikt šo pagriezienu," uzrunā Baltajā izziņojot jauno vakcinācijas prasību plānu, kas skars aptuveni 100 miljonus cilvēku, sacīja prezidents.

"Nevakcinētie pārpilda mūsu slimnīcas, pārpilda neatliekamās palīdzības nodaļas un intensīvās aprūpes nodaļas, neatstājot vietu tiem, kam ir sirdstrieka vai pankreatīts, vai vēzis," norādīja prezidents, izsakoties par 80 miljoniem amerikāņu, kam ir iespēja vakcinēties, bet kas atsakās to darīt.

Privātajiem uzņēmumiem, kuros strādā vairāk nekā 100 cilvēki, turpmāk būs jānodrošina, ka visi darbinieki ir vakcinēti vai arī  veic Covid-19 testus katru nedēļu, paredzēts Baidena ceturtdien izziņotajā plānā. Šī prasība skars 80 miljonus cilvēku.

"Runa nav par brīvību vai personīgo izvēli, runa ir par to, lai aizsargātu jūs pašus un tos, kas ir jums līdzās, cilvēkus, kas strādā ar jums, cilvēkus, kas jums rūp un kurus jūs mīlat," skaidroja Baidens.

Viņš piebilda, ka daudzi lielie uzņēmumi, arī konservatīvais telekanāls "Fox News", kas ir noskaņots kritiski pret viņa administrāciju, jau izsludinājuši līdzīgus soļus.

"Būtība ir šāda - mēs aizsargāsim vakcinētos strādniekus no nevakcinētajiem kolēģiem. Mēs samazināsim Covid-19 izplatību, uzņēmumos visā Amerikā palielinot darbaspēka vakcinēto daļu," sacīja prezidents.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.