Menu
 

Spēcīgā sprādzienā Somālijas galvaspilsētā nogalināti seši cilvēki

  • Autors:  LETA/AP/BBC

Spridzinātāja pašnāvnieka sarīkotā spēcīgā sprādzienā pie kādas administratīvās ēkas Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo svētdien nogalināti vismaz seši cilvēki. Upuru skaitā ir divi bērni un trīs karavīri, kas apsargāja pilsētas Houlvadagas rajona administrācijas ēku kompleksu.

Eksplodējot mīnētai automašīnai, ievainoti vēl 14 cilvēki, galvenokārt tuvējās islāma skolas audzēkņi, kā arī kāda augsta Houlvadagas rajona amatpersona. Sagruvusi skolas ēka, cietušas vairākas tuvējās mājas un kādas mošejas jumts. Amatpersonas pieļauj, ka upuru skaits var izrādīties vēl lielāks.

Atbildību par sprādzienu uzņēmies Somālijas islāmistu grupējums "Al Shabab".

Kā pastāstījis Mogadīšo policijas kapteinis Mohameds Huseins, spridzinātājs centies pabraukt garām ēkas apsardzei, bet drošības spēki mašīnu apturējuši un viņš to uzspridzinājis pie vārtiem. Pēc Huseina teiktā, nav šaubu, ka uzbrucēja mērķis bijis panākt pēc iespējas lielāku upuru skaitu.

"Al Shabab" regulāri sarīko uzbrukumus valdības ēkām, viesnīcām un restorāniem. Pērn šādā mīnētas kravas mašīnas sprādzienā dzīvību zaudēja 512 cilvēki.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.