Menu
 

CNN: Krievijas hakeri cenšas piekļūt ASV un Eiropas valdību datortīkliem

  • Autors:  LETA

Krievijas hakeri, kas 2020.gadā uzlauza ASV federālo iestāžu datortīklus, pēdējo mēnešu laikā mēģinājuši iekļūt ASV un Eiropas valdību datortīklos, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz kiberdrošības analītiķiem, kas seko šī hakeru grupējuma darbībai.

Krievijas hakeri uzlauzuši vairākus tehnoloģiju uzņēmumus, par ko iepriekš nav ticis ziņots, sacīja kiberdrošības uzņēmuma "Mandiant" vecākais viceprezidents un tehniskais direktors Čārlzs Karmakals.

Dažās savās operācijās šogad hakeri izmantojuši jaunus instrumentus un metodes, viņš piebilda.

"Grupējums iekļuvis datorsistēmās vairākās valsts struktūrās, organizācijās, kas nodarbojas ar politikas un ārpolitikas jautājumiem, kā arī tehnoloģiju piegādātāju uzņēmumos, kas nodrošina tiešu vai pastarpinātu piekļuvi mērķa organizācijām Ziemeļamerikā un Eiropā," sacīja Karmakals.

Savukārt augsta ranga ASV amatpersona, kas ir pazīstama ar šo jautājumu, CNN sacīja, ka ASV federālās aģentūras seko līdzi Krievijas hakeru pēdējām darbībām.

"Šis jautājums parādījās Nacionālās drošības padomes nesenajās sēdēs," viņš sacīja.

2020.gada decembrī ASV mediji ziņoja, ka ar ārvalsts valdību saistīti hakeri uzlauzuši sistēmas ASV Finanšu ministrijā, Iekšzemes drošības ministrijā, Nacionālajā Telekomunikāciju un informācijas pārvaldē, Tirdzniecības ministrijā, Pentagonā, Enerģētikas ministrijā un iestādē, kas pārrauga kodolsfēras drošību.

Vairākas ASV amatpersonas norādīja, ka aiz šiem kiberuzbrukumiem, pēc visa spriežot, stāv hakeru grupējums APT29 jeb "Cozy Bear", kas tiek saistīts ar Krievijas izlūkdienestu.

Viss sācies ar kiberuzbrukumu Ostinā, Teksasā, bāzētajam IT uzņēmumam "SolarWinds", kam sekoja ASV sankciju noteikšana Krievijai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.