Menu
 

Ķīnā Covid-19 uzliesmojuma dēļ atcelti avioreisi, slēgtas skolas

  • Autors:  LETA/AFP

Ķīnas varasiestādes ceturtdien atcēlušas simtiem avioreisu, slēgušas skolas un izvērsušas masveida testēšanu, šādi cenšoties apturēt jaunu Covid-19 uzliesmojumu, kas saistīts ar tūristu grupu.

Pekina turpina konsekventi īstenot "nulles kovida" stratēģiju ar stigru robežkontroli un lokdauniem, kaut arī citas valstis pakāpeniski cenšas ierobežojumus mazināt.

Iekšzemes uzliesmojumi pamatā ir likvidēti, tomēr Ķīnā piecas dienas pēc kārtas tiek reģistrēti jauni Covid-19 gadījumi - pamatā ziemeļu un ziemeļrietumu reģionos -, un varasiestādes nolēmušas pastiprināt kontroles pasākumus.

Pēdējais uzliesmojums saistīts ar kādu senioru pāri, kas bijis vairāku tūristu grupā. Viņu ceļojums sācies Šanhajā, turpinājies Siaņā, Gaņsu provincē un Iekšējā Mongolijā.

Kopš tā laika ar viņu ceļojumu saistīt vairāki desmiti Covid-19 gadījumu, bet tuvi kontakti bijuši vismaz piecās provincēs un reģionos, arī galvaspilsētā Pekinā.

Reaģējot uz šīm norisēm, vietējās administrācijas izvērsušas vērienīgu testēšanu, slēgušas tūrisma objektus, skolas un izklaides vietas, kā arī noteikušas lokālus lokdaunus.

Dažos reģionos, arī Laņdžou, pilsētā ar četriem miljoniem iedzīvotāju, vietējiem iedzīvotājiem ieteikts mājas pamest vienīgi galējas nepieciešamības gadījumos.

Tiem, kas iziet ārpus mājām, jābūt negatīvam Covid-19 testam.

Skartajos reģionos atcelti simtiem avioreisu.

Uz divām galvenajām lidostām Siaņā un Laņdžou atcelti 60% reisu.

Iekšējā Mongolijā konstatēto Covid-19 gadījumu dēļ var ciest ogļu imports no Mongolijas, jo ir pārrāvumi piegāžu ķēdēs, vēl trešdien brīdināja laikraksts "Global Times".

Ceturtdien konstatēti 14 vietējie gadījumi, pavēstīja Nacionālā Veselības komisija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.