Menu
 

Brazīlijas senatori atbalsta kriminālapsūdzības Bolsonaru

  • Autors:  LETA/AFP

Brazīlijas Senāta komisija otrdien apstiprinājusi ziņojumu, kurā prezidentam Žairam Bolsonaru ieteikts izvirzīt kriminālapsūdzības, arī noziegumos pret cilvēci, viņa īstenotās Covid-19 krīzes politikas dēļ.

Ziņojumu, kas pēc sešus mēnešus ilgušās izmeklēšanas par Brazīlijas pandēmijas politiku tika prezentēts pagājušajā nedēļā, balsojumā atbalstīja septiņi no 11 senatoriem. Tajā rosināts apsūdzības izvirzīt vēl 77 citiem cilvēkiem, arī vairākiem ministriem un trīs Bolsonaru bērniem.

Teju 1200 lappušu ziņojumā Brazīlijas Augstākā tiesa mudināta liegt Bolsonaru piekļuvi viņa kontiem tīmekļa platformās "YouTube", "Twitter", "Facebook" un "Instagram", jo viņš izplatījis nepatiesu informāciju par Covid-19 vakcīnu un AIDS saistību.

Bolsonaru tīši pakļāvis brazīliešus masveida inficēšanās draudiem ar bīstamajiem centieniem iegūt pūļa imunitāti pret koronavīrusu, teikts ziņojumā.

Tajā pausts aicinājums izvirzīt prezidentam apsūdzības deviņos noziegumos saistībā ar viņa centieniem mazināt Covid-19 nopietnību un atteikšanos ņemt vērā ekspertu ieteikumus par to, kā vīrusu apturēt.

Tie ir arī noziegumi pret cilvēci, amata noziegumi, šarlatānisms un kūdīšana uz noziegumu.

Komisija pati apsūdzības izvirzīt nevar, un ir maz ticams, ka ģenerālprokurors vai parlamenta apakšnama spīkers, kas Bolsonaru sabiedrotie, uzsāks kriminālprocesu vai impīčmenta procedūru.

Tomēr ziņojums nodara būtisku kaitējumu Bolsonaru tēlam. Tuvojoties prezidenta vēlēšanu gadam, Bolsonaru reitings nokrities līdz rekordzemām atzīmēm. Atbilstoši pašreizējām prognozēm Bolsonaru vēlēšanās zaudēs kreisajam eksprezidentam Luisam Inasiu Lulam da Silvam.

Apsūdzības noziegumos pret cilvēci potenciāli var tikt izskatītas Starptautiskajā Krimināltiesā Hāgā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.