Menu
 

Polija uz robežas ar Baltkrieviju atvairījusi migrantu pirmo masveida ielaušanās mēģinājumu

  • Autors:  LETA/AFP

Polija pirmdien atvairījusi vairāku simtu migrantu mēģinājumu nelegāli šķērsot tās robežu ar Baltkrieviju, pavēstīja Polijas Aizsardzības ministrija, brīdinot, ka ceļā uz robežu varētu būt tūkstoši.

"Iekšlietu ministrijas spēki un karavīri spēja apturēt pirmo robežas masveida šķērsošanas mēģinājumu," tviterī pavēstīja Aizsardzības ministrija. "Migranti izveidojuši nometni Kužnicas rajonā. Viņus pastāvīgi apsargā Baltkrievijas dienesti."

Kā redzams Polijas robežsardzes tviterī publicētajos video, migranti likuši lietā knaibles un zarus, lai pārvarētu dzeloņstiepļu žogu, kamēr Polijas drošības struktūru pārstāvji pilnā kaujas aprīkojumā seko līdzi notiekošajam.

Pie Polijas robežas Baltkrievijas pusē atrodas 3000 līdz 4000 migrantu, žurnālistiem sacīja Polijas valdības pārstāvis sakariem ar presi Pjotrs Mullers.

"Mēs sagaidām, ka tuvākajā nākotnē uz Polijas robežas varētu notikt šāda tipa aktivitātes eskalācija, kas savā būtībā būs bruņota," viņš brīdināja.

Robežas pārkāpšanu organizē "cilvēki, kas ir saistīti ar Baltkrievijas specdienestiem". Polijas atbildes soļus koordinē valdības krīzes vienība.

Polija uz robežu nosūtījusi tūkstošiem karavīru, pierobežas reģionā izsludināts ārkārtas stāvoklis, cita starpā liedzot tur darboties medijiem, Polija uz robežas uzbūvējusi dzeloņstiepļu žogu un apstiprinājusi robežas sienas būvniecības plānus.

"Mēs esam gatavi visiem scenārijiem," pirmdien tviterī apliecināja Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Kaminskis.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska pirmdien tviterī apsūdzēja Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko hibrīduzbrukuma organizēšanā, kā arī mudināja ANO Drošības padomi "diskutēt par šo krīzi".

Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

NATO pirmdien nosodīja Baltkrieviju par migrantu taktisko izmantošanu, lai vērstu spiedienu pret ES, aliansei norādot, ka ir satraukta par eskalāciju uz robežas ar Poliju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.