Menu
 

Viesuļvētra "Florensa" Ziemeļkarolīnā laupa dzīvību pieciem cilvēkiem

  • Autors:  LETA--AFP/DPA

Viesuļvētra "Florensa" piektdien prasījusi vismaz piecus cilvēku upurus, kas visi reģistrēti ASV Ziemeļkarolīnas štatā, paziņoja štata varas iestādes.

Kokam uzgāžoties mājai uz ziemeļiem no Vilmingtonas pilsētas, tika nosista sieviete un viņas bērns astoņu mēnešu vecumā, bet bērna tēvs ar ievainojumiem nogādāts slimnīcā. Vēl viena sieviete Vilmingtonā gāja bojā, jo ātrā palīdzība vētras dēļ nespēja nokļūt līdz viņai un sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību pēc sirdstriekas. Ceturtais upuris zaudēja dzīvību, ieslēdzot elektrības ģeneratoru Lenuāras apgabalā. Piektais upuris zaudēja dzīvību vējā, kad izgāja no mājas apraudzīt savus suņus.

Jau vēstīts, ka viesuļvētra "Florensa" piektdien sasniegusi ASV dienvidaustrumu piekrasti netālu no Raitsvilas līča Ziemeļkarolīnā, atnesot līdzi spēcīgu vēju un lietu.
Piekrasti "Florensa" sasniedza kā 1. kategorijas orkāns, kura vēju ātrums sasniedza 150 kilometrus stundā (41 metru sekundē), bet vēlāk palēninājās līdz 110 kilometriem stundā (30,5 metriem sekundē). Meteorologi uzsver, ka vislielākās briesmas rada spēcīgais lietus, kas draud izraisīt plašus plūdus.

Tiek prognozēts, ka "Florensa" Ziemeļkarolīnā virzīsies tālāk iekšzemē, bet sestdien šķērsos Dienvidkarolīnas austrumdaļu. Vētras lēna pārvietošanās ar ātrumu seši kilometri stundā nozīmē, ka reģionā nolīs daudz lietus.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa paziņoja, ka ASV prezidents Donalds Tramps plāno nākamnedēļ apmeklēt viesuļvētras piemeklēto rajonu. "Ir gaidāms, ka prezidents apmeklēs vētras skartās zonas no nākamās nedēļas sākuma līdz nedēļas vidum, kad būs noteikts, ka viņa brauciens netraucēs glābšanas vai atjaunošanas darbus," teikts Sandersas paziņojumā.

Stipri vēji ir nogāzuši kokus, izraisot elektroapgādes pārtraukumus vairāk nekā 660 000 mājsaimniecību Ziemeļkarolīnā, paziņoja štata Sabiedriskās drošības departaments. Vētras dēļ darbību apturēja atomelektrostacija Ziemeļkarolīnas štata Bransvikas pilsētā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.