Menu
 

Saistībā ar naudas atmazgāšanu Igaunijas filiālē atkāpjas "Danske Bank" vadītājs

  • Autors:  LETA--AP/AFP

Dānijas lielākā banka "Danske Bank" trešdien paziņoja, ka nav spējīga noteikt, cik daudz naudas atmazgāts caur tās Igaunijas filiāli laikā no 2007. līdz 2015. gadam, savukārt tās vadītājs Tomass Borgens paziņojis par atkāpšanos.

"Ir skaidrs, ka "Danske Bank" nav pildījusi savus pienākumus attiecībā uz iespējamo naudas atmazgāšanu Igaunijā. Es to dziļi nožēloju," teikts Borgena paziņojumā par demisiju. "Kā vadītājam man ir vadības atbildība par notiekošo bankā, un, protams, es to uzņemos," norāda Borgens. Viņš bankā sāka strādāt 1997. gadā un kļuva par tās vadītāju 2013. gadā.

"Danske Bank" vēlāk trešdien paredzējusi publiskot ziņojumu un rīkot preses konferenci par naudas atmazgāšanu caur Igaunijas filiāli.

2014. gadā Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestāde paziņoja, ka "Danske Bank" Igaunijas filiālē konstatējusi liela mēroga ilgstošus noteikumu par cīņu pret naudas atmazgāšanu pārkāpumus.

Lēsts, ka laikā no 2007. līdz 2015. gadam caur "Danske Bank" Igaunijas filiāli varēja tikt atmazgāts līdz pat astoņiem miljardiem eiro, ziņoja Dānijas prese. Tomēr pēdējā laikā izteikti pieņēmumi, ka atmazgātā summa bijusi daudz lielāka.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.