Menu
 

Palamars: Krievijas agresijas rezultātā Mariopulē miruši kopumā aptuveni 25 000 cilvēku

  • Autors:  LETA/UNN/AFP

Krievijas agresijas rezultātā Mariopulē dzīvību zaudējuši kopumā aptuveni 25 000 cilvēku, svētdien paziņojis Ukrainas Nacionālās gvardes atsevišķās īpašo uzdevumu vienības "Azov" komandiera vietnieks Svjatoslavs Palamars.

"Politiķi tagad svin nelielas uzvaras. Vairāku desmitu, vairāku simtu cilvēku evakuāciju (..), kamēr Krievijas armija nogalināja 25 tūkstošus cilvēku. Problēma ir tā, ka mēs esam karavīri. Mums ir savs darbs, savs pienākums. Mūsu pienākums ir aizsargāt savu ģimeni, savu valsti, savu tautu. Mūsu valsts iedzīvotājus. Tā ir mūsu augstākā prioritāte. Augstāka par mūsu dzīvībām," sacīja Palamars.

Viņš piebilda, ka daudzi no nogalinātajiem cilvēkiem atradās metalurģiskās rūpnīcas "Azovstaļ" teritorijā.

Ukrainas amatpersonas ir paziņojušas, ka ar ANO un Sarkanā Krusta palīdzību no "Azovstaļ" beidzot izdevies evakuēt visas sievietes, bērnus un seniorus.

"Azovstaļ" ir vienīgā vieta sagrautajā Mariopulē, kur Ukrainas spēki vēl pretojas Krievijas karaspēkam, un rūpnīca kļuvusi par ukraiņu pretestības simbolu. Karavīri, kas joprojām notur pozīcijas rūpnīcas teritorijā, solījuši turpināt cīņu un nepadoties. Viņi cer uz palīdzību.

Pirms kara pilsētā bija vairāk nekā 400 000 iedzīvotāju. Tagad tā ir pilnībā sagrauta.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.