Menu
 

Nīderlandē novērsts liela mēroga terorakts

  • Autors:  LETA—AP/AFP

Nīderlandiešu policija aizturējusi septiņus vīriešus, kas plānojuši liela mēroga teroraktu Nīderlandē, ceturtdien paziņojusi prokuratūra. Prokuratūras paziņojumā teikts, ka aizturēšanas notikušas Arnemā un Vērtā.

Aizturēšanas notikušas pēc mēnesi ilgas izmeklēšanas, kas tika ierosināta, pamatojoties uz izlūkošanas informāciju. Grupas līderis ir kāds 34 gadus vecs irākiešu izcelsmes vīrietis, kurš vēlējies organizēt uzbrukumu kādam liela mēroga pasākumam, lai būtu daudz upuru. Viņš pērn ticis tiesāts par mēģinājumu nokļūt teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" kontrolētajās teritorijās Sīrijā vai Irākā.

Aizturēto vecums ir no 21 līdz 34 gadiem, un viņi dzīvojuši Arnemā un Roterdamā vai ciematos šo abu pilsētu apkārtnē. Par mēģinājumu pievienoties islāma ekstrēmistiem Sīrijā vai Irākā jau iepriekš tiesāti vēl divi grupas locekļi.

Prokuratūra vēsta, ka uzbrukumā plānots izmantot automātiskos šaujamieročus un spridzinātāju vestes ar sprāgstvielām. Vienlaikus sazvērnieki plānojuši citā vietā uzspridzināt ar sprāgstvielām piekrautu automašīnu.

Prokuratūra norādījusi, ka turpina iespējamo teroristu mērķu noskaidrošanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.