Menu
 

Avoti: ASV pārdos Ukrainai modernus trieciendronus

  • Autors:  LETA/Reuters

ASV valdība plāno pārdot Ukrainai četrus dronus "MQ-1C Gray Eagle", kas var tikt aprīkoti ar raķetēm "Hellfire", izmantošanai kaujas laukā pret Krieviju, pavēstīja trīs avoti, kas ir pazīstami ar situāciju.

Ukraina līdz šim kaujās pret Krieviju izmantojusi mazāka darbības rādiusa dronus, arī Turcijas "Bayraktar-TB2" un ASV "AeroVironment RQ-20 Puma".

Tomēr droni "Gray Eagle" ir ievērojami atšķirīgi, ņemot vērā, ka tie atkarībā no misijas var lidot līdz 30 stundām, kā arī ievākt lielu daudzumu informācijas izlūkošanas mērķiem.

"Gray Eagle" bruņojumā var būt līdz astoņām raķetēm "Hellfire".

Šo dronu pārdošana ir zīmīga arī ar to, ka kaujas laukā pret Krieviju pirmo reizi nonāks modernas ASV bruņojuma sistēmas, kas var veikt triecienus lielākā attālumā.

"Kopumā "MQ-1C" ir krietni lielāks lidaparāts, kura maksimālā celtspēja ir aptuveni trīs reizes lielāka nekā "Bayraktar-TB2" ar priekšrocībām attiecībā uz kravas lielumu, lidojuma attālumu un izturību," sacīja dronu eksperts Dens Getigers.

Droni "Gray Eagle" var tikt aprīkoti ar dažādāku munīciju nekā "Bayraktar-TB2". Ukraiņu dronu "Bayraktar" bruņojumā ir 22 kilogramus smagās Turcijas raķetes MAM-L, un tā ir aptuveni puse no "Hellfire" svara.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.