Menu
 

ISW: Ukrainas armija piecās dienās atbrīvojusi vairāk teritorijas nekā Krievijas spēki sagrābuši kopš aprīļa

  • Autors:  LETA/Interfax-Ukraina

Ukrainas bruņotajiem spēkiem pēdējo piecu dienu laikā izdevies deokupēt vairāk nekā 3000 kvadrātkilometru valsts teritorijas, kas pārsniedz Krievijas karaspēka sagrābtās teritorijas platību visās operācijās kopš aprīļa, paziņojis ASV Kara studiju institūts (ISW).

Analītiķi norāda, ka Ukrainas armijai pretuzbrukumā Harkivas apgabalā izdevās "sagraut" Krievijas spēkus un iznīcināt Krievijas armijas Donbasa grupējuma ziemeļu flangu.

"Ukrainas spēki dažviet ir izlauzušies cauri Krievijas pozīcijām līdz pat 70 kilometru dziļumam. Krievijas karaspēks neveic kontrolētu atkāpšanos un steidzīgi pamet Harkivas apgabala dienvidaustrumus, lai izvairītos no ielenkšanas ap Izjumu," paziņoja ISW.

Institūts atgādina, ka iepriekš Krievijas okupanti novājināja Donbasa ziemeļu flangu, pārvietojot vienības no šī apgabala uz Ukrainas dienvidiem, kas sarežģīja centienus palēnināt Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukumu vai vismaz izvērst piesegšanas spēkus atkāpšanās veikšanai.

Institūts norāda, ka Izjumas atbrīvošana kļūs par "nozīmīgāko Ukrainas militāro sasniegumu kopš uzvaras kaujā par Kijivu martā".

Turklāt ISW atzīmē, ka Krievijas Aizsardzības ministrijas nespēja atzīt Krievijas armijas neveiksmes Harkivas apgabalā grauj Krievijas informatīvo telpu, jo paziņojums par karaspēka izvešanu no Harkivas apgabala un okupācijas varasiestāžu nespēja organizēt evakuāciju atgrūž krievu blogerus un nacionālistu kopienas, kas atbalsta Kremļa plānus sagrābt visu Ukrainu.

Tāpat ISW norāda, ka vietējie krievi un blogeri kritizē pārmērīgās reklāmas par iespējām dienēt kā līgumkaravīriem un brīvprātīgo vienībās Krievijas reģionos. Piemēram, Habarovskas apgabala iedzīvotāji iesnieguši petīciju ar lūgumu nosūtīt uz fronti Ukrainā apgabala gubernatoru Mihailu Degtjarevu, kurš paziņojis, ka vēlētos karot Ukrainā, taču viņam to neļaujot darbs.

ISW arī atzīmē, ka uz laiku okupētajās Luhanskas apgabala teritorijās krievu iebrucēji turpina piespiedu kārtā mobilizēt vīriešus, tajā skaitā personas ar invaliditāti un pensionārus.

Tāpat Krievijas armija līgumdienestā cenšas savervēt vīriešus no Vidusāzijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.