Menu
 

Pāvests mudina neizmantot reliģiju kā varas balstu

  • Autors:  LETA/AFP

Reliģiju nedrīkst izmantot kā varas balstu, trešdien reliģisko līderu forumā Kazahstānas galvaspilsētā Nursultanā mudināja Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks.

"Lai mēs nekad neattaisnojam vardarbību. Lai mēs nekad nepieļaujam, ka sakrālo izmanto profānais. Sakrālais nekad nedrīkst būt varas balsts, nedz vara - sakrālā balsts," sacīja pāvests.

"Atceroties pagātnes aplamības un kļūmes, apvienosim pūliņus, lai gādātu, ka Visvarenais nekad netiek padarīts par gūstekni cilvēku slāpēm pēc varas," mudināja Francisks.

"Atbrīvosimies no mazinošiem un postošiem priekšstatiem, kas aizvaino Dieva vārdu ar skarbumu, ekstrēmismu un fundamentālisma formām un profanizē to ar naidu, fanātismu un terorismu," viņš sacīja

 "Tad veltīsim sevi tam, lai vēl vairāk uzstātu uz nepieciešamību atrisināt konfliktus nevis ar nepilnīgajiem varas līdzekļiem, ar ieročiem un draudiem, bet vienīgi ar līdzekļiem, ko svētījušas debesis un kas ir cilvēka cienīgas - ar kontaktiem, dialogu un pacietīgām sarunām," mudināja pāvests.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.