Menu
 

Viesuļvētrā "Maikls" Floridā viens bojāgājušais

  • Autors:  LETA--AFP/CNN

Viesuļvētras "Maikls" centrs trešdienas pēcpusdienā pēc vietējā laika (trešdienas vakarā pēc Latvijas laika) sasniedzis ASV Floridas štatu, kur applūdušas ielas un nodarīti postījumi, bet viens cilvēks gājis bojā.

"Maikls" sasniedza Floridas piekrasti kā 4. kategorijas viesuļvētra, tās vēju ātrumam sasniedzot 69 metrus sekundē, taču tad tā strauji zaudēja spēku, pārkvalificēta par tropisko vētru un virzās pāri Džordžijas štata centrālajai daļai, vēju ātrumam sasniedzot 30 metrus sekundē.

Rīkojums evakuēties Floridā tika dots apmēram 370 000 cilvēku, taču desmitiem tūkstoši cilvēku nav pakļāvušies varasiestāžu prasībai evakuēties, paziņojušas amatpersonas. Floridā vētrā gājis bojā viens cilvēks, vairākās apdzīvotajās vietās applūdušas ielas un nodarīti postījumi ēkām. Bez elektroapgādes palikuši apmēram 380 000 cilvēku.

Aptuveni 1000 cilvēku lielajā Meksikobīčā, kur viesuļvētra skāra piekrasti, redzamas postažas ainas, pārplūdušajās ielās peldot mājām, kuras norautas no pamatiem. Panamasitijā, kur trīs stundas plosījās vētra un lietusgāzes, ielas ir faktiski neizbraucamas, kurās guļ koki, satelītšķīvji un luksofori.

ASV prezidents Donalds Tramps izsludinājis Floridā, Alabamā un Džordžijā ārkārtas stāvokli, kas dos iespēju šiem štatiem izmantot federālo palīdzības fondu līdzekļus un saņemt atbalstu no Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.