Menu
 

Sandra Kalniete Vašingtonā saņems "Trumena–Reigana Brīvības medaļu"

  • Autors:  Apriņķis.lv

14. novembrī ASV galvaspilsētā Vašingtonā Eiropas Parlamenta deputāte un Latvijas Tautas frontes dibinātāja Sandra Kalniete saņems "Trumena–Reigana Brīvības medaļu", kuru piešķir cilvēkiem, kas savu dzīvi veltījuši brīvībai, demokrātijai un pretestībai komunismam, kā arī visiem citiem tirānijas veidiem, informē Eiropas Tautas partijas frakcijas grupas pārstāvis Ģirts Salmgriezis.

Trumana–Reigana Brīvības medaļa tiks pasniegta pasākuma “Triumph of Liberty gala dinner” (“Brīvības triumfa”) laikā, kas tiek rīkots, lai pieminētu tirānisko režīmu upuru piemiņu un godinātu cilvēkus, kuri savu dzīvi velta cīņai par brīvību.

Medaļa tiks piešķirta trīs Baltijas valstu pārstāvjiem: bijušajam Lietuvas prezidenta Valdam Adamkum, Latvijas Tautas frontes dibinātājai un Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei, kā arī Igaunijas Nacionālās neatkarības partijas dibinātājam un Eiropas Parlamenta deputātam Tunnem Kelamam. Trumana–Reigana Brīvības medaļu ik gadu pasniedz cilvēkiem, kuri savu dzīvi veltījuši brīvībai, demokrātijai un pretestībai komunismam un visiem citiem tirānijas veidiem. Iepriekšējos gados medaļu saņēmuši Vītauts Landsberģis, Vaclavs Havels, pāvests Jānis Pāvils II, organizācija “Solidarność”, Lehs Valensa, Vaira Vīķe Freiberga u.c., vēsta Ģ. Salmgriezis.

"Jūtos neizsakāmi pagodināta par Komunisma upuru piemiņas fonda lēmumu apbalvot mani ar Trumena–Reigana Brīvības medaļu. Šo augsto apbalvojumu uztveru, kā simbolisku atzinību Sibīrijas mokas pārdzīvojušajiem un trimdā izkliedētajiem latviešiem, kas dzīvoja un mira ar ticību sirdī, ka Latvija reiz būs brīva. Viņu sapnis ir piepildījies, tāpēc šī medaļa pienākas ikvienam dziedošās revolūcijas dalībniekiem un dalībniecei, kuri bezbailīgi stājās pretī PSRS varas mašīnai, to uzvarēja un atguva Latviju," uzsver Sandra Kalniete.

Šo medaļu piešķir Komunisma upuru piemiņas fonds, kas ir izglītības un cilvēktiesību organizācija. Tā dibināta ar ASV Kongresa lēmumu 1993. gadā, lai pieminētu vairāk nekā 100 miljonus komunisma upuru visā pasaulē un to cilvēku brīvību, kuri joprojām dzīvo totalitārajos režīmos. Fonda pārraudzībā 2007. gadā tika atklāts Komunisma upuru piemiņas memoriāls Vašingtonā, informē Ģ. Salmgriezis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.