Menu
 

Porošenko sasauc Nacionālās drošības un aizsardzības padomes militārā kabineta sēdi

  • Autors:  LETA-AP/UNIAN/UKRINFORM

Ukrainas prezidents Petro Porošenko svētdienas vakarā sasaucis Nacionālās drošības un aizsardzības padomes militārā kabineta sēdi saistībā ar uzbrukumu Ukrainas kuģiem Kerčas šaurumā, paziņojis viņa pārstāvis Svjatoslavs Cegolko.

Tikmēr Ukrainas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marianna Beca noradījusi, ka Ukraina pieprasa sasaukt arī ANO Drošības Padomes sēdi.

Kā norāda Ukrainas interneta portāls "Censor.net.ua", Porošenko uztur pastāvīgus kontaktus ar Eiropas Savienības un NATO vadību.

Ukrainas Jūras spēku pavēlniecības preses dienests svētdien paziņojis, ka Krievijas robežapsardzes kuteris atklājis uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, trāpot diviem nelieliem artilērijas bruņu kuteriem un ievainojot divus ukraiņu jūrniekus.

Kā tas norāda sociālajā tīklā "Facebook", apstāties bijis spiests arī velkonis, kas bija kopā ar abiem bruņu kuteriem.

Saskaņā ar Ukrainas Jūras spēku pavēlniecības informāciju kuģus sagrābušas Krievijas īpašo uzdevumu vienības.

Kā ziņots, svētdien priekšpusdienā Ukraina apsūdzēja Krieviju, ka tās robežapsardzes kuģis taranējis Ukrainas Jūras spēku velkoni, kurš līdz ar bruņu kuteriem "Berdjansk" un "Nikopoļ" no Odesas ostas Melnajā jūrā bijis ceļā uz Mariupoles ostu Azovas jūrā cauri Kerčas šaurumam, kas atdala Krieviju no tās anektētās Krimas pussalas. Kā bija teikts Ukrainas Jūras spēku paziņojumā, triecienā cietis velkoņa korpuss un dzinēji.

Tajā bija norādīts, ka Ukrainas puse par šo braucienu iepriekš paziņojusi saskaņā ar starptautiskajiem kuģošanas drošības noteikumiem, tomēr Krievijas robežapsardzes kuģi "veikuši klaji agresīvas darbības" pret Ukrainas Jūras spēku kuģiem.

Ukrainas Ārlietu ministrija pēc šā incidenta paziņoja, ka uzskata Krievijas kuģu agresīvo rīcību par ANO statūtu un ANO Jūras tiesību konvencijas pārkāpumu.

Savukārt Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) paziņojis, ka Ukrainas kuģi nelikumīgi iebraukuši Krievijas teritoriālajos ūdeņos, kas uz laiku slēgti.

"Viņu mērķis ir skaidrs - izraisīt reģionā konfliktsituāciju," bija norādīts FDD paziņojumā, ko citē Krievijas ziņu aģentūras. Ukrainas velkoņa taranēšana tajā netika pieminēta.

Kā vēlāk ziņoja aģentūra "Interfax", Krievija pēc incidenta slēgusi satiksmi arī civilajiem kuģiem, atsaucoties uz bažām par drošību. Kuģu ceļu Kerčas šaurumā aizšķērsojis garš sauskravas kuģis, kas nostājies zem jaunā Krimas tilta.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.