Menu
 

Lielbritānijas premjerministri sagaida neuzticības balsojums

  • Autors:  LETA--DPA/AFP

Pēc lēmuma atlikt balsojumu parlamentā par "Breksita" vienošanos Lielbritānijas premjerministri Terēzi Meju trešdienas vakarā sagaida partijas deputātu balsojums par neuzticības izteikšanu.

Lai sarīkotu neuzticības balsojumu Mejai kā partijas vadītājai, vismaz 48 no 315 konservatīvo deputātiem Pārstāvju palātā jāizsaka šāds lūgums vēstulēs konservatīvo likumdevēju ietekmīgās 1922. gada komitejas priekšsēdētājam Greiemam Bradijam.

Bradijs trešdien paziņoja, ka šī robeža ir sasniegta un balsojums par neuzticības izteikšanu notiks trešdienas vakarā starp plkst. 18.00 un plkst. 20.00 (plkst. 20.00 un plkst. 22.00 pēc Latvijas laika). Pēc viņa teiktā, nodotās balsis tiks saskaitītas nekavējoties un rezultāti tiks iespējami ātri pasludināti trešdienas vakarā.

Ja Meja zaudēs neuzticības balsojumā, viņai būs jāatkāpjas no konservatīvo partijas vadītāja un premjera amata, bet, ja viņa uzvarēs, jaunu balsojumu nevarēs rīkot agrāk kā pēc gada.

Lai paliktu amatā, Mejai nepieciešamas vismaz 158 no 315 konservatīvo deputātu balsīm. Meja paziņoja, ka cīnīsies pret neuzticības izteikšanu "ar visu, kas man ir", norādot, ka jaunam premjerministram būs jāatliek vai pat jāaptur "Breksits".

Tikmēr vairāki viņas kabineta ministri izteikuši atbalstu Mejai. "Pēdējā lieta, ka šobrīd ir vajadzīga valstij, ir konservatīvo partijas vadības vēlēšanas," paziņoja Lielbritānijas iekšlietu ministrs Sadžids Džavids, kurš ticis minēts kā iespējamais Mejas pēctecis. "Mūs uzskatīs par egoistiskiem un nepareiziem. Premjerei ir pilnīgs mans atbalsts, un viņa ir labākais cilvēks, lai nodrošinātu, ka mēs pametam ES 29. martā."

Atbalstu Mejai izteicis arī ārlietu ministrs Džeremijs Hants, norādot, ka "būt par premjeru šobrīd ir vissmagākais iedomājamais darbs un pēdējā lieta, kas vajadzīga valstij, ir postošas un ilgas sacensības par vadību".

Meja pirmdien paziņoja, ka atceļ otrdien plānoto balsojumu parlamentā par "Breksita" vienošanos, jo bija sagaidāms, ka vienošanās tiktu noraidīta ar ievērojamu pārsvaru. Mēģinot glābt vienošanos, Meja otrdien devās tūrē pa Eiropas galvaspilsētām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.